1 grudnia – obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień AIDS

HIV (Queerty.com)Jak co roku w 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS (ang. World AIDS Day). Święto obchodzone jest od 1988 roku. W związku z tym możecie zobaczyć nowy logotyp przygotowany specjalnie na tą okazję.

W tym dniu na całym świecie, w tym również w Polsce, odbywają się różne konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Krajowe Centrum ds. AIDS w Polsce w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS od 2001 roku prowadzi kampanie multimedialne.

Nie możemy zapomnieć w tym dniu o osobach, którzy na skutek tej choroby odeszli od nas, czy o tych, którzy z tą chorobą muszą żyć codziennie. Nie zapominajmy o tym, jak niebezpieczna jest to choroba. Pamiętajmy o zasadach bezpiecznego seksu.

„Patrzyłam, jak AIDS zabiera ludzi, wśród nich wielu moich przyjaciół. Dlaczego nikt nic z tym nie robi? Gdzie jest rząd? Dlaczego nie ma środków na walkę z AIDS? – pytałam sama siebie. A potem nagle przyszło mi do głowy: „Ty dziwko! A Ty coś robisz? Czemu siedzisz i narzekasz?” Nie grałam już wtedy w wielu filmach, ale tabloidy i tak nie dawały mi żyć. Postanowiłam więc użyć ich do walki z AIDS. Tak, jestem dla nich towarem, nie tylko jako aktorka. Ale mogę wykorzystać swą sławę” – wspominała Elizabeth Taylor o początkach swego zaangażowania w walkę z epidemią AIDS.

Czytaj więcej: Kampania przeciw AIDS we Francji z Pinokio w roli głównej.

„Czerwona kokardka” jest symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS. Symbolizuje poświęcenie i zaangażowanie w walkę z AIDS. Stanowi pierwszy krok na drodze upowszechnienia problematyki HIV i AIDS.

Jeżeli chciałbyś się dowiedzieć więcej na temat HIV serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony Seks w moim mieście.