33 pary hetero i homo wzięły ślub na scenie podczas rozdania nagród Grammy

Foto¨- od lewej Macklemore, Mary Lambert, Madonna, Ryan Lewis i Queen LatifahWczoraj wieczorem podczas ceremonii rozdania nagród Grammy ślub wzięły 33 pary tej samej i różnej płci. Śpiewała im królowa popu – Madonna.

Na samym początku Macklemore & Lewis razem z Mary Lambert zaśpiewali piosenkę „Same love” (zeszłoroczny hit przeciwko homofobii). Macklemore w piosence Same Love popiera małżeństwa jednopłciowe i równość osób homoseksualnych. Piosenka Same Love przedstawia osobiste doświadczenia i odczucia heteroseksualnego rapera na temat związków i małżeństw jednopłciowych. Teledysk ukazuje życie pary mężczyzn i kończy się szczęśliwym małżeństwem.

Macklemore chciał poruszyć tematy, o których inni obawiali się mówić. Piosenka jest oparta na jego życiu. Piosenkarz miał homoseksualnych wujków i ojca chrzestnego. Artysta bardzo się bał przedstawiając im tą piosenkę.

– To oczywiście bardzo osobista piosenka i nie chciałem przekroczyć żadnych granic jeśli chodzi o ich prywatność. Ale skończyło się na tym, że zrobiliśmy im zdjęcie i użyliśmy go jako ilustracji dla tej piosenki – mówił.

Później Queen Latifah wygłosiła ślubną formułę (miała autoryzację Urzędu Stanu Cywilnego Los Angeles). Na scenę weszły wtedy 33 pary, a wraz z nimi – Madonna, która zaśpiewała swoją słynną piosenkę „Open your heart”.

Czytaj więcej: Czy Queen Latifah ujawni, że jest lesbijką?

Było to coś naprawdę pięknego i rzadko spotykanego. Na scenie zapanowała równość. Równość pomiędzy osobami hetero i homo. Podczas 50-letniej historii Grammy czegoś takiego jeszcze nie było.

Śluby zaczynają się od 5 minuty (niecierpliwi mogą przewinąć). :)