40 proc. osób popiera związki partnerskie dla osób homoseksualnych. To jest nasz rekord!

facebook.lgbt.kph różowa flaga„Akceptacja jest wyższa niż kiedykolwiek, ale wciąż nie dajemy równych praw gejom i lesbijkom. Na straży stoją stare uprzedzenia, że TO jest „nienaturalne” i „niepolskie”, oraz nowa homofobia: „niech się tak nie eksponują”.” – czytam w Gazecie Wyborczej.

Aż 40 proc. badanych jest za legalizacją związków partnerskich dla osób homoseksualnych. Sondaż został przeprowadzony przez PBS dla Kampanii przeciw Homofobii i Gazety Wyborczej. W większości krajów Europejskich tolerancja dla osób LGBT jest wyższa niż 40 proc., ale dla Polski to naprawdę duży rekord. W lutym, kiedy badanie przeprowadzał CBOS za legalizacją związków partnerskich było 31 proc. 85 proc. Polaków popiera związki partnerskie, ale tylko i wyłącznie dla osób heteroseksualnych.

Gazeta Wyborcza

17 procent badanych godzi się na adopcję dzieci przez pary jednopłciowe. Jest to dwa razy więcej niż do tej pory. Osoby, które są lepiej wykształcone i młodsze dałyby mniejszością więcej praw, lecz także wśród tych grup pojawia się homofobia. Podczas European Youth Polls 2012 osoby w wieku 16 do 27 lat zajęli pod względem akceptacji małżeństw homoseksualnych ostatnie miejsce w Europie – za Grecją, Serbią i Ukrainą.

Wyniki całego badania możecie przeczytać w Gazecie Wyborczej.