41 proc. Polaków nie zagłosuje na geja!

Flaga ruchu LGBT, fot. sxc.hu
Flaga ruchu LGBT, fot. sxc.hu

CBOS przeprowadziło ankietę sprawdzającą, w której sprawdziło oczekiwania Polaków względem polityków ubiegających się o mandat w parlamencie.

Najmniejszym poparciem cieszą się politycy, którzy kłamią lub są podejrzani o udział w aferze korupcyjnej. Aż 91 proc. ankietowanych nie oddałaby głosu na kłamcę, 90 proc. nie poparłaby polityka, którego nazwisko pojawia się na skandalu łapówkarskim. Polacy nie chcieliby również polityka alkoholika (90 proc.).

87 proc. ankietowanych nie oddałoby głosu na kandydata, który był karany za przestępstwo. 72 proc. nie poparłoby współpracownika służb bezpieczeństwa PRL, a 48 proc. krytycznie wypowiedziało się o polityku zdradzającym swoją żonę lub swojego męża. Dla 55 proc. ankietowanych orientacja seksualna polityka nie stanowiła czynnika decydującego o poparciu. 41 proc. ankietowanych z kolei nie poparłoby polityka otwarcie przyznającego się do homoseksualnej orientacji.

Politycy homoseksualni nie mieli by łatwo wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Tylko 32 proc. ankietowanych popierających partię Jarosława Kaczyńskiego poparłoby w wyborach polityka, o którym wiedzieliby, że jest homoseksualistą. Orientacja seksualna nie przeszkadzała by natomiast 77 proc. wyborców PO i 69 proc. wyborców SLD.

Źródło: Wprost.pl