57 lat temu Hal Faulkner został zwolniony dyscyplinarnie ze służby w US Marines za bycie gejem

(Z lewej) Hal Faulkner otrzymuje dokumenty anulujące jego dyscyplinarne zwolnienie z US MarinesHal Faulkner 57 lat temu został zwolniony dyscyplinarnie ze służby w US Marines ponieważ był gejem. W tym momencie mężczyzna ma 79 lat oraz chory jest na raka. W ostatnim swoim życzeniu wyraził chęć zostania oczyszczonym z zarzutów – bo homoseksualizm nie jest już powodem do zwolnienia.

Walka była zacięta, lecz w końcu się udało, gdyż Hal żył dłużej, niż spodziewali się lekarze. W dniu wczorajszym dwóch mężczyzn z US Marines wręczyło mu stosowne dokumenty.

– Te sprawy prawne trwały bardzo długo, ale wiedziałem, że dotrwam, w końcu jestem US Marine! – powiedział Hal po otrzymaniu dokumentów.

Swojej rodzinie mężczyzna przyznał się do swojej homoseksualnej orientacji dopiero w 2005 roku, kiedy przedstawił swojego partnera, z którym był od 20 lat. O powodach zwolnienia z armii w 1956 roku rodzina Hala dowiedziała się dopiero teraz.

– Nosił w sobie ten wstyd przez tyle lat. Nie mieliśmy pojęcia, ile bólu musiało mu sprawić dyscyplinarne zwolnienie – mówiła siostrzenica Hala – Michelle Clark.

Według organizacji LGBT Human Rights Campaign, aż 114 tysięcy żołnierzy i żołnierek zostało dyscyplinarnie zwolnionych z armii za homoseksualną orientację. Wszystkim im należy się oczyszczenie z zarzutów.