Abp Kowalczyk kontra konserwatywne PO. Kto jest bardziej liberalny?

Abp Józef Kowalczyk  Fot. Chrisiekwikimedia.orgPrymas Polski, abp Józef Kowalczyk w rozmowie z „Rzeczpospolitą” stwierdził, że Kościół nie uzna „związków partnerskich jako małżeństwa”, ale „Do państwa natomiast należy uregulowanie osobom tej samej płci żyjącym razem, wszystkiego tego, co dotyczy spraw majątkowych, spadkowych, dziedziczenia itp.”

Pod koniec lipca papież Franciszek mówił: „Jeżeli ktoś jest gejem lub lesbijką i poszukuje Boga, kim ja jestem, żeby ich oceniać?” W swojej wypowiedzi papież powiedział również, że lesbijki oraz geje powinni być  pod każdym względem  traktowani na równi z innymi w społeczeństwach. Abp Józef Kowalczyk odniósł się również do słów papieża Franciszka o homoseksualistach. Abp Józef Kowalczyk odniósł się do słów papieża Franciszka o homoseksualistach mówiąc, że: „Papież nie powiedział niczego nowego czy rewolucyjnego na temat homoseksualizmu i homoseksualistów.

Przypomniał nauczanie Kościoła zawarte w katechizmie. Homoseksualizm jest znanym zjawiskiem na przestrzeni dziejów w świecie i w Kościele. Kościół nie będzie się odwracał od homoseksualistów. Są oni jego członkami, jako osoby ludzkie, tak jak wszyscy inni”. Stwierdził iż Kościół nie daje akceptacji na praktyki homoseksualne i uważa to za grzech. Prymas dodał także, że „skłonność nie czyni nikogo niegodnym człowiekiem, ani człowiekiem gorszym, a tym bardziej nie wykluczają go ze społeczności katolickiej” .Duchowny przyznał, iż zna osoby, które posiadają skłonności homoseksualne i „którzy są bardzo wartościowymi ludźmi, ale nie pochwalam i nie akceptuję praktyk seksualnych osób tej samej płci. Kościół to krytykuje i uznaje za grzech”.

Abp Józef Kowalczyk wzywał społeczeństwo aby nie gardzić homoseksualistami i nie wykluczać ich z Kościoła.
Kiedy dziennikarz „Rzeczpospolitej” zapytał duchownego o to jaką Kościół przyjmie postawę jeśli Sejm zalegalizuje związki partnerskie, abp Kowalczyk odrzekł, że Kościół”Nie uzna związków partnerskich jako małżeństwa. Do państwa natomiast należy uregulowanie osobom tej samej płci żyjącym razem, wszystkiego tego, co dotyczy spraw majątkowych, spadkowych, dziedziczenia itp.”

źródło: http://queer.pl/news/194012/abp-kowalczyk-liberalniejszy-od-po