Agencja kreatywna stworzyła rosyjskie Matrioszki z wizerunkami gejowskich ikon.

Matrioszki z wizerunkiem gejowskich ikon brytyjskichKażdy zapewne miał kiedyś styczność z Matrioszką. Jest to rosyjska zabawka, złożona z drewnianych, wydrążonych w środku lalek, włożonych jedna w drugą. Zazwyczaj matrioszki stylizowane są na wiejskie dziewczyny, lecz agencja kreatywna z Londynu postanowiła pójść dalej i stworzyć siedem ręcznie malowanych matrioszek z wizerunkiem brytyjskich ikon gejów.

Lalki przedstawiają piosenkarza muzyki pop – Elton’a John’a oraz George Michael’a. Komika i prezentera Stephen’a Fry. Irlandzkiego prezentera Graham’a Norton’a oraz najseksowniejszego mężczyznę świata według magazynu Attitude – pływaka, Tom’a Daley, który ostatnio przyznał się do swojego biseksualizmu na YouTube.

Matrioszki zostaną sprzedane na aukcji, z której wszystkie zarobione pieniądze zostaną przekazane na walkę z homofobią w Rosji. Laleczki zostały malowane przez Paul’a Baker oraz wystawione na aukcję w serwisie Ebay. W tym momencie ich cena wynosi £2,600, co w przeliczeniu na złotówki jest około 12887zł.

Agencja reklamowa ma zamiar zebrać ponad £10,000 za sprzedaż laleczek.

Dyrektor agencji przyznał w rozmowie z IBTimes UK, iż poprosili wszystkie osoby, których wizerunek jest na laleczkach o podpis. Dochód z inicjatywy „To Russia with Love” zostanie przekazany Kaleidoscope Trust, organizacji charytatywnej w UK, która wspiera prawa osób LGBT na całym świecie.

– To jest świetny pomysł, aby zwrócić uwagę na tradycyjne Rosyjskie symbole, oraz zbierać w ten sposób pieniądze na walkę z homofobią w Rosji. – mówił wybitny działacz LGBT Peter Tatchell.