Aktywiści LGBT zaprotestowali przeciwko homofobii na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi 2014

Transparent aktywistów LGBT w MoskwieW stolicy Rosji – Moskwie, rosyjscy aktywiści LGBT zaprotestowali przeciwko łamaniu praw człowieka na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Zwracali uwagę na ignorowanie praw mniejszości, zwłaszcza osób o tej samej orientacji seksualnej.

Aktywiści nieśli banner z napisem: „Igrzyska Śmierci w Soczi. Nawiązuje on do książki, która dotyczyła łamania podstawowych praw człowieka.

W ten oto sposób grupa aktywistów jednogłośnie sprzeciwiła się budowania wizerunku Rosji, jako silnego kraju. Dodają, że Federacja Rosyjska jest pogrążona w kryzysie, zaś ustawodawstwo jest nietolerancyjne wobec mniejszości narodowych, zwłaszcza seksualnych.

Tuż przed samym rozpoczęciem zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi prezydent Władimir Putin oświadczył, że geje, którzy tam przyjadą będą mogli się czuć swobodnie i nie dojdzie do żadnych aktów dyskryminacji. Dodał jednak, że zgodnie z ustawą zakazującą w Rosji homoseksualnej propagandy wśród nieletnich geje nie będą mogli wyrażać opinii na temat praw mniejszości seksualnych wobec osób poniżej określonego wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *