Alan, Adrian i Krystian są gejami. Nic w tym dziwnego by nie było, gdyby nie byliby braćmi.

Bracie geje w najnowszej RepliceW najnowszej Replice będziemy mogli przeczytać historię trzech gejów, którzy są braćmi. 22-letni Alan, oraz bliźniacy: 18-letni Adrian i Krystian. Historię ich lubił opowiadać ich tata, robił to w różnych programach śniadaniowych we wrześniu, ale teraz głos zabiera ich mama.

Naprawdę rzadko się zdarza, by rodzeństwo było homoseksualne. Alan często spotyka się z niedowierzaniem, musi tłumaczyć jak to jest. – Jak komuś mówię, ze moi bracia też są gejami, to nie dowierzają, dopytują, jak to jest. OK, może i jest to prześmieszne, ale ja przecież nie znam innej sytuacji, nie mam porównania. (…) Moi rodzice nie przyjęli tego od razu znakomicie. Dla mnie są super właśnie dlatego, że pomimo trudności zaakceptowali i zrozumieli. Całą trójkę (śmiech). – mówi.

Drugi z braci w najnowszej Replice mówi, że skoro jest już gejem, to mógłby być „takim prawdziwym”, co jest zawsze ładnie ubrany, pachnący i sprząta. – A ja mam trochę inny charakter (śmiech) Babcia się martwi, że nie będziemy mieć dzieci. Powiedzieliśmy jej: „Babciu, my nie jesteśmy bezpłodni. Dzieci mogą być” – mówi 18 letni Adrian.

Czytaj więcej: Ania i Marta są razem w związku. Mają dziecko z Leszkiem, który jest gejem.

Krystian z tego co opowiada miał najtrudniej, gdyż każdy z jego braci miał partnera i mógł powiedzieć, że się zakochał, oraz przedstawić swojego chłopaka. – Miałem najgorzej, bo Alan i Adrian, jak się outowali, to mogli powiedzieć, że się zakochali, przedstawić swoich chłopaków. A ja byłem samotny. Jak nie masz chłopaka, to coming out jest dużo trudniejszy. – mówił.

Na pytanie jak to być gejem i mieć braci, którzy też są gejami odpowiedział po prostu – A jak to jest być hetero i mieć braci hetero? Albo być gejem i mieć brata hetero? Albo siostrę? Bo tego nie wiem. Zawsze bardzo lubiliśmy jeździć na rowerach. Teraz się śmiejemy, że wiadomo dlaczego: lubimy sobie popedałować (śmiech) – dodał Krystian.

Cały tekst o Alanie, Adrianie i Krystianie oraz ich rodzicach będziecie mogli przeczytać w najnowszej Replice. My już czekamy, aż przyniesie ją do nas listonosz. Więcej informacji o prenumeracie tutaj.