Andrew Scott, Moriarty z serialu Sherlock oficjalnie ujawnił, że jest homoseksualny.

Andrew Scott jako Jim Moriarty w serialu  SherlockAndrew Scott gra Jim’a Moriarty w serialu profukcji BBC „Sherlock”. Ujawnił się jako gej dzięki Władimirowi Putinowi.

Andrew pochodzi z Irlandii. Podczas krótkiego wywiadu w „The Independent” zrobił swój coming out i przyznał się do tego, że jest osobą homoseksualną.

„Na szczęście dzisiaj bycie gejem nie jest widziane jako wada. Ale to nie jest też zaleta, jak bycie miłym. Albo jak talent, np. granie na banjo. To po prostu fakt. Oczywiście, to element mojego make-upu, ale nie chcę z tego robić towaru” – mówił aktor. „Jestem osobą ceniącą prywatność, myślę, że dla aktora to bardzo ważne. Ale jest różnica między prywatnością i skrytością, a ja nie jestem skrytą osobą” – dodał.

Scott bardzo dobrze gra rolę Jim’a Moriarty’ego w serialu Sherlock. Miniserial zdobył ogromną popularność. Zdobył także duże grono tęczowych fanów i fanek. Już niedługo będziemy mogli oglądać Scotta w filmie Pride, który opowiada o sojuszu między społecznością LGBT a strajkującymi górnikami w czasach Margaret Thatcher.

1 Comment

  1. Andrew Scott gra też w The Stag :)
    Choć moim zdaniem w Sherlocku pobij wszystko i wszytstkich <3

Comments are closed.