Ankieta: Ponad 50% Rosjan nie zaakceptowałoby sąsiada geja!

Protest LGBT w RosjiWyniki ankiety przeprowadzonej w Rosji są dość niepokojące. Ponad połowa Rosjan nie była by w stanie zaakceptować geja ani lesbijki jako swojego sąsiada ani kolegi z pracy.

W ankiecie wzięło 1600 Rosjan z 45 regionów. Jednym z głównych problemów dzielących obywateli Rosjan był stosunek do osób homoseksualnych. Odrobina ponad połowę ankietowanych przyznała, że nie chciała by sąsiada geja.

Walery Federow z Rosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej donosi, że linia dzieląca obywateli Rosji przebiega między mieszkańcami dużych miast i Rosji środkowej a mieszkańcami północnego Kaukazu. 77% ankietowanych to ludzie prawosławni, 6% muzułmanie i kolejne 6% to ateiści.

Rosyjscy aktywiści LGBT są zgodni, że homofobiczne prawo doprowadziło do nowych przejawów przemocy, jako, że osoby odpowiedzialne za te ataki nie boją się konsekwencji prawnych. Rosyjska studentka z Wielkiej Brytanii podczas wywiadu z Pinknews.co.uk powiedziała, że wiele skrajnie prawicowych grup pojawia się na wydarzeniach organizowanych przez członków społeczności LGBT i atakuje uczestników.