Antygejowskie prawo to zamach na demokrację. Putin dyktator.

Fot. Lefteris Pitarakis AP
Fot. Lefteris Pitarakis AP

Guido Westerwelle i Dirk Niebel skrytykowali władze Rosji za wprowadzenie ustawy zakazującej homoseksualnej propagandy – mówi agencja Reuters. Ministrowie przyłączyli się do protestu polityków, celebrytów  i aktywistów na całym świecie.

Guido Westerwelle, niemiecki minister spraw zagranicznych i wyoutowany gej skrytykował rosyjskie przepisy, zabraniające homoseksualnej agitacji. Westerwelle jest następnym po Dirku Niebelu ministrem, który wypowiedział się w sprawie wprowadzonej w Rosji ustawy. Niebel podczas rozmowy z niemiecką telewizją N24, powiedział, że w kontakcie z politykami rosyjskimi należy dać jasno do zrozumienia, że burzenie podstawowych wartości demokratycznych jest niedopuszczalne. Dodał również, że Putin prowadzi swój kraj w stronę dyktatury. Westerwelle, który od kilku lat jest w związku partnerskim ze swoim partnerem, uważa, że stygmatyzowanie par homoseksualnych nie powinno mieć miejsca w krajach demokratycznych. Twierdzi również, że nie należy bojkotować Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2014 roku w Soczi.

Reprezentant Angeli Merkel, jeszcze w lipcu, wyraził jej zaniepokojenie sprawami Rosji, w tym również traktowaniem osób nieheteroseksualnych.

Jacques Rogge jest przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Skierował on wniosek do strony rosyjskiej o wyjaśnienie, czy ustawa będzie obowiązywała w czasie igrzysk w Soczi. Rosyjski minister sportu powiedział, że nie widzi powodu, aby nie karać sportowców, którzy złamią prawo.

Swoją konsternację przeciwko zakazowi homoseksualnej propagandy wyrazili m.in. aktor Ian McKellen i Lady Gaga. Odbywają się również liczne protesty pod ambasadą w Rosji. W Sztokholmie anonimowy aktywista LGBT pomalował na tęczowo przejście dla pieszych tuż przy wejściu do ambasady. Została również stworzona specjalna strona, na której zbierane są podpisy aby przenieść Zimowe Igrzyska w 2014 roku z Soczi do Kanady. Zostało zebranych już 150 tyś. podpisów.

Źródło: gazeta.pl

2 Comments

 1. Nie ma co ukrywać, to że Rosja rządzi się swoimi
  prawami i że nigdy nikomu się nie podporządkuje wiadomo jest nie od dzisiaj. To
  jest taki beznadziejny naród, który dba tylko o tych, co dobrze mówią o
  wielkiej Rosji. Żadne groźby ze strony zachodu nie pomogą, nic w tej sprawie.
  To jest po prostu zaścianek ludzi zakłamanych i uznających tylko jedną prawdę.
  Szkoda bo przykro na to wszystko patrzeć, a zwłaszcza na ludzi którzy muszą tam
  żyć…

 2. To prawda Rosja to stan umysłu. Rosjanie są przeczuleni na punkcie wizji rosyjskiego społeczeństwa. Sama walka zachodu o prawa gejów jest traktowana jako walka z Rosją. Rosjanie potrzebują wrogów i LGBT i kraje, które popierają ich prawa świetnie się na takich wrogów nadają.

Comments are closed.