Australia: 25 milionów dolarów na walke z HIV!

Zestaw do szybkiego testu HIV
Zestaw do szybkiego testu HIV

Rząd Australijski w budżecie na rok 2013 ogłosił wielkie dofinansowanie do walki z chorobami przenoszonymi drogą płciową. Duża część z tych pieniędzy będzie przeznaczona na szybkie testy wykrywania HIV. Krokiem na tak wielkie dofinansowanie jest ponoć fakt, że w Australii w ciągu ostatnich kilku lat zwiększyła się liczba przypadków zarażenia wirusem HIV.

Część z pieniędzy będzie przeznaczona również do zwiększenia dostępu do czystych strzykawek dla osób zażywających narkotyki dożylnie. Będą również wspierać Międzynarodową Konferencję AIDS w Melbourne. Należy się więc spodziewać największej konferencji medycznej niż kiedykolwiek wcześniej. Aż 25 tysięcy osób oczekuję na to wydarzenie.

„Musimy zwiększyć ilość punktów gdzie można się zbadać, otrzymać informację na temat HIV. Tylko dzięki temu obniżymy tempo zakażeń HIV” – powiedział Rowe, prezes Australijskiej Federacji AIDS (AFAO).

„Dzisiejsza zapowiedź zapewnia znaczne środki aby ludzie mogli wykonać szybki test HIV i mogli odebrać wstępne wyniki już w ciągu pół godziny”.

Źródło: Gay Star News