Australijska snowboardzistka Belle Brockhoff ujawnia swoją orientację seksualną

Belle+Brockhoff+y2ge5UBwXcdm„Chcę być dumna z tego kim jestem i z całej pracy, którą wykonałam, aby zakwalifikować się do Igrzysk Olimpijskich i nie mieć do czynienia z tym prawem”

Brockhoff ujawniła publicznie swoją homoseksualną orientację nie bez powodu. Snowboardzistka ma nadzieję, że uda się jej wystąpić w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w przyszłym roku w rosyjskiej miejscowości Soczi. Homofobiczne nastroje w tym kraju spowodowały, że Brockhoff poczuła się zobowiązana podjąć działanie i zsolidaryzować się z homoseksualną społecznością sportowców. Jej coming out został ogłoszony dzień po aktorze Wentworthcie Millerze, który odmówił uczestnictwa w festiwalu filmowym w St. Petersburgu, twierdząc, że „jako gej musi odmówić”. W przeciwieństwie do Millera, snowboardzistka nadal ma zamiar udać się do Rosji, choć przyznaje się do wielu obaw, podreśla, że jest to dla niej życiowa szansa.  Brockhoff rozważa, w ramach protestu, założenie tęczowej wstęgi podczas zawodów.

Źródło: http://www.out.com/entertainment/sports/2013/08/22/australian-olympic-hopeful-belle-brockhoff-comes-out-ahead-sochi
http://www.out.com/entertainment/sports/2013/08/22/australian-olympic-hopeful-belle-brockhoff-comes-out-ahead-sochi