Australijski premier obiecał zalegalizować małżeństwa homoseksualne w ciągu 100 dni od jego ponownego wybrania.

Kevin Rudd podczas debaty / YouTube
Kevin Rudd podczas debaty / YouTube

Kevin Rudd – australijski polityk, od 1998 deputowany do Izby Reprezentantów, lider Australijskiej Partii Pracy (ALP) w latach 2006-2010, premier Australii od 3 grudnia 2007 do 24 czerwca 2010.

Podczas swojej pierwszej debaty obiecał zalegalizować małżeństwa homoseksualne w ciągu pierwszych 100 dni jego urzędowania. Rudd powiedział, że popiera legalizację małżeństw jednopłciowych „jako znak przyzwoitości dla par tej samej płci w całym kraju, którzy chcą tego samego kochającego, troskliwego związku, jaki ja miałem na przykład z moją żoną Therese przez ostatnie 32 lata.”

Tony Abbott (australijski polityk, członek Liberalnej Partii Australii (LPA), w latach 2003-2007 minister zdrowia i osób starszych w gabinecie Johna Howarda.) powiedział, że rozumie powagę sprawy i małżeństwa homoseksualne są „bardzo ważną sprawą”.

Powiedział nadto, że sprawa została niedawno przedmiotem obrad parlamentu i nie będzie priorytetem dla rządu koalicyjnego. Temat małżeństw homoseksualnych pojawił się dopiero w ostatnich minutach godzinnego spotkania na którym i tak większy nacisk postawiony był na politykę gospodarczą.

Źródło: The Guardian

1 Comment

  1. A w Polsce cisza i ani mru mru. Przyjdzie czas wyborów i wtedy sobie o nas przypomną.

Comments are closed.