Austria krajem z nowym prawem adopcyjnym dla homoseksualistów

fot.WikipediaW Austrii pomimo tego, że małżeństwa są nielegalne, z dniem 1 sierpnia br. ustanowiono nowe prawo, według którego pary homoseksualne mogą adoptować dzieci. Dzięki temu Austria jest teraz 13 krajem w Europie, gdzie pary homoseksualne mają możliwość adopcji dzieci.

Prawo adopcyjne zmieniło się w skutek decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Na początku tego roku pewna Austriaczka, która spotkała się z odmową adopcji dziecka jej życiowej partnerki, złożyła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który przyznał rację kobiecie.

”Taka odmowa jest dyskryminacją wobec orientacji seksualnej i pogwałceniem prawa respektowania życia rodzinnego” – tak brzmiało orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Kraje w jakich pary homoseksualne mogą adoptować dzieci to: Wielka Brytania, Belgia, Francja, Dania, Hiszpania, Islandia, Holandia, Niemcy, Norwegia, Szwecja, Finlandia i Słowienia.

źródło: http://www.fronda.pl/a/homoseksualisci-z-austrii-moga-adoptowac-dzieci,30362.html

1 Comment

  1. Biedne dzieci, nie będą mogły mieć mamy i taty ponieważ egoistyczni ludzie żyjący w związku jednopłciowym akurat zapragnęłam zrealizować swój kaprys o posiadaniu dziecka. Skoro ktoś jest niezdolny do posiadania dziecka ze względu jedynie na orientację, nie powinien mieć prawa do adopcji. Howgh!

Comments are closed.