Austria krajem z nowym prawem adopcyjnym dla homoseksualistów

fot.WikipediaW Austrii pomimo tego, że małżeństwa są nielegalne, z dniem 1 sierpnia br. ustanowiono nowe prawo, według którego pary homoseksualne mogą adoptować dzieci. Dzięki temu Austria jest teraz 13 krajem w Europie, gdzie pary homoseksualne mają możliwość adopcji dzieci.

Prawo adopcyjne zmieniło się w skutek decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Na początku tego roku pewna Austriaczka, która spotkała się z odmową adopcji dziecka jej życiowej partnerki, złożyła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który przyznał rację kobiecie.

”Taka odmowa jest dyskryminacją wobec orientacji seksualnej i pogwałceniem prawa respektowania życia rodzinnego” – tak brzmiało orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Kraje w jakich pary homoseksualne mogą adoptować dzieci to: Wielka Brytania, Belgia, Francja, Dania, Hiszpania, Islandia, Holandia, Niemcy, Norwegia, Szwecja, Finlandia i Słowienia.

źródło: http://www.fronda.pl/a/homoseksualisci-z-austrii-moga-adoptowac-dzieci,30362.html

1 Comment

  1. Biedne dzieci, nie będą mogły mieć mamy i taty ponieważ egoistyczni ludzie żyjący w związku jednopłciowym akurat zapragnęłam zrealizować swój kaprys o posiadaniu dziecka. Skoro ktoś jest niezdolny do posiadania dziecka ze względu jedynie na orientację, nie powinien mieć prawa do adopcji. Howgh!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *