Aż 30 tysięcy szczecinian to homoseksualiści. Tak twierdzą działacze LGBT.

Szczecińskie środowisko LGBT walczy z dyskryminacjąCzy zastanawialiście się kiedyś ile gejów i lesbijek żyje w waszym mieście? Według Daniela Michalskiego, który jest aktywistą środowiska LGBT w Szczecinie żyje blisko 30 tysięcy osób homoseksualnych.

„Spotkanie było organizowane przez Młodzieżówkę Partii Twój Ruch i przyszło 20 osób. Więc jest jakiś sukces. Przyszły osoby nawet niezwiązane z działalnością z zewnątrz, które nawet nie były zainteresowane tym wydarzeniem. Podczas spotkania były rozmowy na temat coming out’u. Więcej przyszło osób heteroseksualnych zobaczyć jak wygląda coming out osoby homoseksualnej. Była Katarzyna Zawadzka z Równości na Fali. Opowiadała o tym, jaki ma wpływ coming out znanych osób. Oglądaliśmy też przy okazji film „Obywatel Milk”. Siedzenie w szafie nie pomaga nikomu. Było fajnie i mam nadzieję, że za rok będzie więcej coming out’ów niż samej rozmowy” – mówił Daniel Michalski, aktywista LGBTQ z partii Twój Ruch (dawniej Ruchu Palikota).

„Siedzenie w szafie” to nie jest dobre rozwiązanie.

– Siedzenie w szafie i ukrywanie swojej orientacji to nie jest dobra droga – mówi Michalski.  Im częściej osoby homoseksualne będą się ujawniać, tym łatwiej będzie społeczeństwu w końcu przyjąć homoseksualizm za normę, a nie za odstępstwo od niej.

„Nie można o tym zapominać, bo niektóre osoby homoseksualne niepotrzebnie wstydzą się swojej orientacji” – mówi. „Musimy to zmienić. Nie bójmy się informować o swojej orientacji. Tak, informować, nie przyznawać, bo przyznawać się można do kradzieży.”

Michalski twierdzi, że według przeprowadzonych badań w województwie zachodniopomorskim jest największy odsetek homofobii w Polsce. Nadto na zakończenie dodaję, że sam zna przypadki szczecinian, którzy stracili pracę z powodu swojej orientacji seksualnej.