Basen Aqua Żyrardów dyskryminuje mniejszości seksualne? Czy Walentynki są świętem tylko dla osób heteroseksualnych?

Aqua Żyrardów dyskryminuje mniejszości seksualneNa oficjalnej stronie miasta Żyrardów oraz na stronie pływalni Aqua Żyrardów pojawiła się dość interesująca wiadomość dla mieszkańców owego miasta w województwie mazowieckim. Otóż w Walentynki zakochane pary mogły wejść na miejską pływalnię po cenie promocyjnej. Jednakże od razu dodali, że chodzi o pary „mężczyzna+kobieta, chłopiec+dziewczynka”.

Co prawda po wielu negatywnych komentarzach Aqua Żyrardów zdecydowała się usunąć takie zaproszenie i napisać tylko, że chodzi o zakochane pary, nie wyszczególniając dokładnie jakie. Szkoda, że dopiero po nagonce administratorzy owych stron zdecydowali się usunąć dyskryminującą promocję bojąc się o swój dobry wizerunek.

– Pary homoseksualne także są mieszkańcami Żyrardowa, płacą tu podatki, a są wykluczani w święto miłości. Smutne – napisał czytelnik do redakcji Repliki.

Aktualizacja (14 lutego 2014, 14:20)

Sprawą zainteresowała się Gazeta Stołeczna, w której Wojciech Karpieszuk piszę, że pływalnia w Żyrardowie nie dyskryminuje już par homoseksualnej w walentynkowej promocji. Poniżej zamieszczamy wycinek z gazety.

(kliknij aby powiększyć)
(kliknij aby powiększyć)