Beyoncé Knowles wydała album z 14 piosenkami. Bez zapowiedzi! [PLAYLISTA]

Beyonce wydała nowy album 2013Beyoncé jest prawdziwą divą! Dzięki swojej fortunie może pozwolić sobie na wszystko. I tak zrobiła. Wydała album bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi. – Nie chciałam wydawać swojej muzyki w sposób, w jaki robiłam to do tej pory. Znudziło mnie to – tłumaczy Beyonce. Chodzi o album pt. „Beyonce”, który składa się z 14 wcześniej nigdzie nie udostępnionych piosenek i 17 klipów nakręconych na całym świecie.

– Ważne jest, aby pozostać w czołówce, zawsze. Jeśli jesteś w branży muzycznej, ważne jest, aby ciągle zaskakiwać fanów. Również w ten sposób – mówi piosenkarka. – Brakuje mi tego wrażenia, jakie kiedyś wywoływały nowe płyty. Obecnie ludzie przesłuchują jedynie kilka sekund piosenki na iPodzie. Nie wczuwają się w cały album. Chodzi tylko o singiel i towarzyszący temu szum. Zapragnęłam, aby ludzie usłyszeli to wszystko inaczej – tłumaczy Beyonce.

Reżyserem teledysków do utworów z nowego albumu byli m.in. Jonas Akerlund, Terry Richardson, Malina Matsoukas, Jake Nava, Hype Williams.

Beyonce wspiera gejów i lesbijkiDodajmy, że Beyonce wspiera osoby LGBT. Kiedy w Kalifornii pojawiła się propozycja 8 (prop 8) w 2008 roku piosenkarka postanowiła wyrazić swoje stanowisko w tej sprawie. Opublikowała odręczną notatkę na swojej tablicy na Facebooku ze zmienionym tekstem swojej piosenki Single Ladies.

Czytaj więcej: Beyonce śpiewa hymn na konferencji prasowej!

„If you like it, you should be able to put a ring on it” (Jeśli chcesz to powinieneś być w stanie założyć pierścionek) – napisała Beyonce z tagiem We Will Unite For Marriage Equality. Opublikowane zdjęcie czerwonej kartki zyskało wielką sympatię.

Propozycja 8 to propozycja poprawki konstytucyjnej w amerykańskim stanie Kalifornia, która sprecyzowała obowiązującą w Kalifornii definicję związku małżeńskiego jako związku „między mężczyzną i kobietą” eliminując tym samym prawo par tej samej płci do zawierania małżeństw.

Posłuchajcie piosenek poniżej!