Bezpłatna prasa LGBT z całego świata: Frotnies, Next Magazine, Odyssey, Flame i wiele więcej!

W Polsce bez wątpienia mamy tylko jeden dominujący magazyn dla gejów – „Replika”. Jest to dwumiesięcznik społeczno-kulturalny, który wydawany jest już przeszło osiem lat przez stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii.

Przygotowaliśmy listę 6 magazynów dla ludzi LGBT z całego świata, które co najważniejsze, można przeczytać w Internecie. Oczywiście trzeba znać język angielski na podstawowym poziomie.

1. LGBT Fronties

Okładka aktualnego numeru Fronties

Pierwszy w naszej liście to najstarszy i największy w południowej Kalifornii magazyn dla gejów, lesbijek, biseksualistów oraz transseksualistów. Jest on rozprowadzany bezpłatnie i dostępny w większości gejowskich barów, klubach w całej południowej Kalifornii. Pierwszy numer magazynu pojawił się już w 1981 roku. Aktualny numer można przeczytać tutaj.

2. Next Magazine

Okładka aktualnego numeru Next

Kolejnym magazynem jest „Next Magazine”, który wydawany jest w Nowym Jorku. Magazyn jest stricte lifestylowy. Wydawany co miesiąc od 2009 roku zawiera tematy z takich działów jak: ubrania, życie, rozrywka, seks, kultura LGBT, informacje ze świata LGBT. Rozprowadzany jest bezpłatnie na terenie całego miasta, a szczególnie na Manhattanie, Brooklyn’ie, Queens, Bronx, Long Island oraz New Jersey. Aktualny numer można przeczytać tutaj.

3. Fuse

Okładka aktualnego numeru Fuse

Magazyn FUSE jest australijskim magazynem, w którym znajdziemy tematy z działów takich jak rozrywka, zdrowie, plotki, informacje z Australii, ze świata. Gazeta wydawana jest w aż dwóch wersjach – w wersji dla gejów i lesbijek. Aktualny numer dla gejów możecie przeczytać tutaj, a dla lesbijek tutaj.

4. Schwulissimo

Okładka aktualnego numeru Schwulissimo

Jest to niemiecki magazyn dla gejów. Główną tematyką pisma jest lifestyle czyli styl życia. Redakcja magazynu znajduję się w Hamburgu oraz w Kolonii. Schwulissimo początkowo rozpoczęło swoją działalność w Internecie jako portal internetowy, lecz po dwóch latach takiej działalności zaczęła zajmować się wydawaniem magazynu. We wrześniu 2007 roku nakład gazety to 35 tysięcy egzemplarzy, które były dystrybuowane na północy Niemiec. Magazyn podzielony jest na wersję „Nord” i „West”.

5. Londyński magazyn QX

Okładka aktualnego numeru QX

QX Magazine jest darmowym tygodnikiem dla gejów, który dystrybuowany jest w większości gejowskich barach, klubach i innych gejowskich miejscach w Londynie i w Wielkiej Brytanii. Jak na darmowy magazyn przystało, znajdziemy w nim dużo reklam. Oprócz nich znajdziemy w nim newsy, artykuły, spis klubów i barów, a na ostatniej stronie propozycję usług dla mężczyzn. Z magazynem można się zapoznać bezpłatnie tutaj.

6. Rage Magazine

Okładka aktualnego numeru Rage

Rage Magazine był bezpłatnym magazynem, którego pierwszy numer ukazał się już w lecie 2006 roku. Nakład czasopisma z roku na rok radykalnie zwiększał się. Z 10,000 szybko podniósł się do 80,000. Magazyn jest głównie o muzyce oraz modzie. Aktualny numer do przeczytania tutaj.