Bracia Karnowscy przegrali z Jej Perfekcyjnością!

Jej Perfekcyjność na Paradzie Równości 2013 (Fot. Andrzej Stawiński / Parada Równości / CC BY 3.0)Prawicowy serwis braci Karnowskich – wSumie.pL na kilka godzin zniknął z sieci. Przyczyną tej nieobecności była interwencja Jej Perfekcyjności, która domagała się usunięcia ze strony fałszywych informacji na jej temat, które – jak twierdzi – naruszają jej dobre imię i godność. Na innym portalu Karnowskich – wPolityce.pl – pojawiła się informacja: „Homolobby szantażuje niezależnych dziennikarzy”.

Lifestylowy, poruszający lżejsze tematy, portal wSumie.pl związany jest z, także tworzonymi przez braci Karnowskich, tygodnikiem „W sieci” i serwisami wPolityce.pl czy wNas.pl. O serwisie wSumie.pl głośno zrobiło się po śmierci Andrzeja Turskiego, kiedy to redaktorzy portalu zarzucili choremu prezenterowi prowadzenie „Panoramy” pod wpływem alkoholu. TVP nie mogło pozostać obojętne wobec takich oszczerstw i już złożyło pozew. Na tym jednak nie koniec sądowych problemów braci. W poniedziałek portal wSumie na kilka godzin przestał działać. Jaki był powód takiego zdarzenia? Dowiedzieć tego możemy się z oświadczenia Jej Perfekcyjności:

„Powodem blokady były bezprawne jak również nieprawdziwe treści naruszające moje dobre imię i godność, które pojawiły się w zablokowanym portalu informacyjnym. Po interwencji redakcji portalu, strona została ponownie uruchomiona, jednak zablokowane pozostały artykuły prasowe naruszające moje dobra osobiste. Celem nagonki było zdyskredytowanie mojej osoby a także ludzi zaangażowanych w pracę na rzecz badań nad LGBT oraz w zakresie gender i queer, poprzez pomówienie mnie o pedofilię.”

Parę miesięcy wcześniej portal braci Karnowskich opublikował artykuł, w którym zawarte były cytaty z bloga Jej Perfekcyjności:

„No i że odkryłem i powiedziałem wprost: jestem pedofilem i transgenderem. Jestem. I nie obchodzi mnie to, komu się to podoba lub kto uważa to za wymysł i moją kreację na pokaz”

Lider środowisk LGBT podkreśla także, że blog to utwór specyficzny, który karmi się swoimi prawami i polityką; jedni potrafią to zrozumieć i zaakceptować, inni zaś nie, ale nie mogą odpowiadać na niekompetencję części czytelników.

Do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście Jej Perfekcyjność złożyła w październiku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, związanego z prasą. Ów wykroczenie było wynikiem niewykonywania obowiązków wynikających z prawa prasowego, a dokładniej – polegało na nieumieszczeniu w widocznym i zwyczajowo przyjętym miejscu na stronie – adresu i  nazwy wydawcy portalu, adresu redakcji, imienia oraz nazwiska redaktora naczelnego, a także danych usługodawcy świadczącego usługi hostingu strony. Brak wszystkich tych informacji uniemożliwił Jej Perfekcyjności dochodzenia ochrony swoich praw w sądzie. Jej Perfekcyjność zapowiada także, że odpowiedzialność karną poniosą również osoby odpowiedzialne za artykuły w serwisie wPolityce.pl.