Brutalnie zamordowano 19 letniego geja. Później jego zwłoki spalono!

Straszna zbrodnia w Peru. Po zamordowaniu, podpalono geja.Do bardzo brutalnej zbrodni doszło w Peru, gdzie zamordowano 19-letniego Joel Sanchez Molero, który był gejem. Oprawcy torturowali nastolatka. Jego genitalia jak i palce odcięli, a na sam koniec podpalili jego ciało. – mówił dyrektor grupy LGBT z Limy.

W Peru takie akty nienawiści są notowane coraz częściej. Promsex, organizacja charytatywna donosi, że co najmniej było 12 takich przypadków w stosunku do osób LGBT w 2012 roku, a 17 w 2011 roku. Jeszcze straszniejsze statystyki przedstawia MHOL (Ruch homoseksualny w Limie). Według niego od 2006 do 2010 roku w Peru zostało zamordowanych aż 249 osób LGBT.

Joel Sanchez Molero chłopak, który został zamordowanyONZ jak i wiele organizacji z całego świata, które zajmują się prawami człowieka wzywają władze Peru aby uchwalili prawo, które pomagałoby walczyć z przestępstwami i nienawiścią wobec mniejszości.

W Peru stosunkowo niedawno osoby LGBT (lesbijki, geje, osoby biseksualne i transseksualne) zostały wyłączone z ochrony, które zapewniała im ustawa przeciwko dyskryminacji i przestępstw nienawiści. Dlaczego tak się stało? Władze uznały, że zagraża to wolności religijnej i nie będą mogli wyzywać i podsycać nienawiści do osób LGBT jeżeli Ci, byliby objęci tą ustawą.

„Domagamy się nie tylko sprawiedliwości dla Joel’a Sanchez Molero, ale żądamy również zaprzestania siania nienawiści i przestępstw” – powiedział Manuel Narváez Quispe z Amazońskiego Stowarzyszenia LGBT Chacha Libre.

Dodał, że szkoły powinny promować prawa człowieka i szacunek dla wszystkich ludzi. Rząd musi zająć się zwalczaniem przemocy homofobicznej poprzez kampanie informacyjne. Powinien dostosować prawo tak, aby zagwarantować takim osobom podstawowe prawo do życia.