Brutalnie zamordowano 19 letniego geja. Później jego zwłoki spalono!

Straszna zbrodnia w Peru. Po zamordowaniu, podpalono geja.Do bardzo brutalnej zbrodni doszło w Peru, gdzie zamordowano 19-letniego Joel Sanchez Molero, który był gejem. Oprawcy torturowali nastolatka. Jego genitalia jak i palce odcięli, a na sam koniec podpalili jego ciało. – mówił dyrektor grupy LGBT z Limy.

W Peru takie akty nienawiści są notowane coraz częściej. Promsex, organizacja charytatywna donosi, że co najmniej było 12 takich przypadków w stosunku do osób LGBT w 2012 roku, a 17 w 2011 roku. Jeszcze straszniejsze statystyki przedstawia MHOL (Ruch homoseksualny w Limie). Według niego od 2006 do 2010 roku w Peru zostało zamordowanych aż 249 osób LGBT.

Joel Sanchez Molero chłopak, który został zamordowanyONZ jak i wiele organizacji z całego świata, które zajmują się prawami człowieka wzywają władze Peru aby uchwalili prawo, które pomagałoby walczyć z przestępstwami i nienawiścią wobec mniejszości.

W Peru stosunkowo niedawno osoby LGBT (lesbijki, geje, osoby biseksualne i transseksualne) zostały wyłączone z ochrony, które zapewniała im ustawa przeciwko dyskryminacji i przestępstw nienawiści. Dlaczego tak się stało? Władze uznały, że zagraża to wolności religijnej i nie będą mogli wyzywać i podsycać nienawiści do osób LGBT jeżeli Ci, byliby objęci tą ustawą.

„Domagamy się nie tylko sprawiedliwości dla Joel’a Sanchez Molero, ale żądamy również zaprzestania siania nienawiści i przestępstw” – powiedział Manuel Narváez Quispe z Amazońskiego Stowarzyszenia LGBT Chacha Libre.

Dodał, że szkoły powinny promować prawa człowieka i szacunek dla wszystkich ludzi. Rząd musi zająć się zwalczaniem przemocy homofobicznej poprzez kampanie informacyjne. Powinien dostosować prawo tak, aby zagwarantować takim osobom podstawowe prawo do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *