Była sekretarz stanu USA Hilary Clinton została nagrodzona za działalność na rzecz ludzi z HIV/AIDS

Hilary Clinton, sekretarz stanu USAHilary Clinton była sekretarzem Stanów Zjednoczonych nominowana przez Baracka Obamę. Od 2001 do 2009 roku zasiadała w Senacie jako reprezentantka stanu Nowy Jork. Hilary została uhonorowana specjalną nagrodą za pomoc osobom cierpiącym na HIV/AIDS na gali fundacji Eltona Johna. 

Kiedy otrzymała nagrodę z rąk założyciela powiedziała, że „wciąż jest przed nami wiele wyzwań” i że chciałaby zobaczyć „pokolenie bez AIDS”.

Dzięki wielu aukcjom i darom zebrano aż 3,45 mln dolarów na cele fundacji. W pośród gości można było spotkać Courtney Love, Billy’ego Joela, Aleca Baldwina i Lisę Marie Presley. Wieczór prowadził Matt Lauer wraz z partnerem Eltona Johna, Davidem Furnishem.

Elton John opowiedział o swoim wzruszeniu na wypowiedziane przez sekretarz stanu USA w Genewie słowa: „prawa homoseksualistów to prawa człowieka, prawa człowieka to prawa homoseksualistów”. Wyraził również przed wydarzeniem swoją nadzieję na start w wyborach prezydenckich byłej pierwszej damy.