Byłem homofobem, dziś chcę to wynagrodzić!

ricky martinPortorykański wokalista popowy Ricky Martin przez wiele lat skrywał przed światem swoją orientację seksualną. Wyznanie uwielbianego przez miliony kobiet gwiazdora odbiło się sporym echem na całym świecie. W marcu 2010 roku oficjalnie potwierdził, że jest gejem. Sam, jak twierdzi, nie akceptował prawdy, a presja menadżerów odpychała go od wyznania prawdy.

W jednym z pierwszych wywiadów po obwieszczeniu światu prawdy o homoseksualizmie, podczas rozmowy z Oprah Winfrey opowiedział:

Moim pierwszym partnerem był dziennikarz radiowy z Los Angeles. Poznaliśmy się podczas wywiadu i od pierwszego spojrzenia wiedziałem, że istnieje między nami jakaś więź. Miał najpiękniejsze oczy, jakie w życiu widziałem – wspomina Ricky. To było na początku lat 90. Nasz związek nie przetrwał przez mój wypełniony po brzegi grafik. Byłem gotowy rzucić dla niego karierę. Przekonał mnie, bym tego nie robił.

Piosenkach w rozmowie z dziennikarzami GQ przyznaje, że sam kiedyś dyskryminował gejów. Martin twierdzi, że chcąc odkupić swoje winy od 2010 roku działa na rzecz homoseksualistów.

Kiedy patrzę teraz w przeszłość, zdaję sobie sprawę, że dręczyłem gejów – wyznaje. Nie rozumiałem ich i bałem się. Byłem homofobem. Dlaczego? Bo zdawałem sobie sprawę, że inna orientacja dotyczy właśnie mnie. Nie chcę, żeby moi synowie dorastali w kłamstwie albo myśleli, że jest coś złego w byciu gejem.

Od wielu lat dementował plotki dotyczące swojej orientacji seksualnej, których nie brakowało w mediach. Jak twierdzi obawiał się, że wyznanie prawdy będzie równoznaczne z zakończeniem kariery.

Byłem przekonany, że po takim wyznaniu nie będę miał do czego wracać – wyznał. Istnieje wiele krzywdzących opinii na temat gejów i lesbijek. Byłem pewny, że nikt mnie nie zrozumie i zostanę odrzucony. Od dziecka wpajano mi nienawiść do homoseksualistów. W okresie dorastania, kiedy zacząłem inaczej patrzeć na mężczyzn, miałem ogromne problemy emocjonalne. Nie mogłem się pogodzić z tym, że jestem gejem.

Jak się jednak okazało, fani zaakceptowali upodobania seksualne piosenkarza, który może cieszyć się niemalejącą popularnością. W dniu dzisiejszym (16 września) Ricky Martin wystąpi w towarzystwie Glorii Estefan i Arturo Salvadora  w Waszyngtonie, w Białym Domu na uroczystości muzyki latynoskiej. Gala zostanie poprowadzona przez Prezydenta i Pierwsza Damę – Michelle Obamę, a amerykańsko-hiszpańską wersję koncertu będziemy mogli obejrzeć w stacji PBS we wtorek, 8 października. Tego typu imprezy są organizowane w Białym Domu już od 2009 roku i stały się swego rodzaju tradycją.

Źródło: www.rickymartin.pl