Christine Quinn: Prezydent Obama musi powstrzymać Rosję od atakowania jego obywateli LGBT

Christine Quinn: "LGBT i ich sojusznicy w Rosji są pod ostrzałem"
Christine Quinn: „LGBT i ich sojusznicy w Rosji są pod ostrzałem”

Christine Quinn to kandydatka, która walczy by stać się następnym burmistrzem Nowego Jorku wzywa prezydenta Obamę, aby ten zajął stanowisko wobec dyskryminacji jego obywateli LGBT w Rosji.

Prezydent Obama i jego pomocnicy myślą, aby odwiedzić stolicę Rosji we wrześniu i porozmawiać z prezydentem Putinem, ale pojawia się dużo wątpliwości i trudności. Rosja bowiem udzieliła niedawno azylu tymczasowego dla Edwarda Snowdena i nie wydała go USA mimo wielu próśb.

„Ostatnie działania podjęte przez rząd rosyjski są krzywdzące dla obywateli LGBT. Putin zabrał im podstawowe prawa obywatelskie. To promuje atmosferę nienawiści, gdzie geje żyją w strachu o własne życie i bezpieczeństwo„. Policja może aresztować cudzoziemców na okres do 14 dni”

Pani Quinn dodała: „Panie Przewodniczący, proszę pamiętać, że w grudniu 2011 roku Biały Dom wydał memorandum oraz powołał specjalną agencję, która zajmuję się sprawami zagranicznymi w celu rozwiązywania przypadków naruszania praw człowieka wobec osób LGBT za granicą.”

„Ludzie LGBT i ich sojusznicy w Rosji są atakowani i wyraźnie widać nadużycia praw człowieka. Należy zatrzymać misję dyplomatyczną w Rosji do czasu, aż prezydent Putin zatrzyma falę nadużyć i zgodzi się, by Rosja była krajem który dumnie wspiera ludzi LGBT i ich sojuszników na całym świecie. Nie spodziewamy się niczego więcej, ani niczego mniej”