Co trzeci włoski nastolatek myślał o samobójstwie, KPH krytykuje projekt programu na rzecz równego traktowania.

Co trzeci nastolatek myśli o samobójstwie.
Co trzeci nastolatek myśli o samobójstwie.

Jeden na trzech nastolatek LGBT myślał o samobójstwie w ciągu ostatnich 12 miesięcy (bad. przeprowadzone przez związek LGBT Gay Center w Rzymie). 

„Kampania Przeciw Homofobii krytykuje projekt Krajowego Programu Działań na rzecz Równego Traktowania. Według organizacji po konsultacjach resortowych z programu zniknęła większość przepisów dot. osób LGBT, o które zabiegało środowisko” czytamy w Onecie.

„Wiceprezeska zarządu KPH Mirosława Makuchowska ocenia, że uwzględniając ministerialne poprawki rząd „pozbył się z programu prawie wszystkiego co dotyczy osób LGBT”. – I teraz można by nazywać ten program programem nierównego traktowania – powiedziała Makuchowska na konferencji prasowej w Warszawie.”

Dodaje, że „Po raz kolejny okazuje się, że są grupy, które łatwiej jest chronić przed dyskryminacją – chociażby osoby niepełnosprawne czy też osoby starsze – i są takie grupy, których nie warto chronić, bo to się politycznie nie opłaca”.

„Wśród przykładów niekorzystnych – zdaniem KPH – zmian w projekcie wymieniono np. przepisy dotyczące mowy nienawiści. – W pierwszej wersji projektu planowane były zmiany Kodeksu karnego, aby uwzględnić osoby LGBT jako grupy szczególnie narażone na przemoc motywowaną nienawiścią.” – powiedziała sekretarz zarządu KPH Zofia Jabłońska.

Marszałek Ugandy Rebecca Kadaga, która osobiście dostała błogosławieństwo od byłego papieża, obiecała, że ustawa przeciwko osobom LGBT będzie na święta prezentem dla chrześcijan. Dzięki Bogu jeszcze nie doszło do uchwalenia.

Thomas Tobin, biskup, mówił podczas spotkania z młodymi Republikanami w Rhode Island, że podjął decyzję opuszczenia partii demokratycznej, ponieważ nie mógł być związany z tą stroną poglądów (popierają oni aborcję i małżeństwa homoseksualne).

Dodatkowo wyraził niezadowolenie do wielu polityków katolickich i powiedział, że zawiódł się na nich, że pozwolono na małżeństwa homoseksualne w Rhode Island.

W trakcie debaty o równości małżeństw w stanie Rhode Island dawał do zrozumienia, że katolicy nie mogą popierać małżeństw homoseksualnych, bo niszczą w ten sposób społeczeństwo. (Źródło: LGBT Nation)

W Orlando na Florydzie rozpoczyna się dzisiaj doroczna konferencja organizacji zrzeszającej liberalny nurt żeńskich zgromadzeń zakonnych w USA (Leadership Conference of Women Religious), a konkretnie przełożone 80 procent tamtejszych zakonnic. Po raz pierwszy w konferencji weźmie udział delegat Stolicy Apostolskiej.

W ubiegłym roku Kongregacja Nauki Wiary zarządziła bowiem reformę w tej organizacji, zarzucając siostrom uprawianie skrajnego feminizmu oraz oddalanie się od nauczania Kościoła w tak istotnych kwestiach, jak kapłaństwo sakramentalne, aborcja, homoseksualizm i planowanie rodziny. Nad reformą ma czuwać komisja trzech amerykańskich biskupów z abp. Peterem Sartainem na czele. To właśnie on ma reprezentować Watykan na rozpoczynającym się dziś zgromadzeniu. Niektóre siostry nie ukrywają swej dezaprobaty dla watykańskiego zarządzenia. „To niedopuszczalne, aby biskupi mieli wgląd do naszych materiałów i publikacji czy dawali wytyczne naszemu zgromadzeniu. Większość przełożonych nie chce uczestniczyć w takiej konferencji” – oświadczyła matka Patricia McDermott, przełożona amerykańskich sióstr miłosierdzia.

Matka McDermott ma też żal do Papieża Franciszka, że kontaktuje się z siostrami za pośrednictwem watykańskich kongregacji, unikając osobistego spotkania. Trzeba jednak przypomnieć, że kiedy w maju Franciszek spotkał się ogólnoświatową unią żeńskich przełożonych zakonnych, większość amerykańskich sióstr zbojkotowała tę audiencję – Radio Watykańskie.


Gubernator stanu Kalifornia Jerry Brown podpisał już ustawę o osobach transseksualnych. Osoby chrześcijańskie już zaczęły atak w kierunku tych osób, jak również na nowe prawo.

Źródło: Onet.pl, Pink News, LGBT Nation, Radio Watykańskie