Coming out po polsku – ważny dokument dla środowiska LGBT ukazujący coming out

Tomasz Raczek i Marcin Szczygielski, fot. Paweł PrzybyszewskiNa coming out w polskiej rzeczywistości odważyło się wiele osób publicznych. Film dokumentalny „Coming out po polsku” pozwala przyjrzeć się osobom, które zdecydowały powiedzieć prawdę o swojej orientacji seksualnej. Ukazane są historie osób homoseksualnych z pierwszych stron gazet, jak też zwykłych młodych osób.

O swoim coming oucie opowiada w  dokumencie między innymi znany krytyk filmowy i teatralny Tomasz Raczek, Marcin Szczygielski, Robert Biedroń czy Maciej Nowak. Z kolei młodych bohaterów reprezentują Robert-maturzysta, Agatę i Aleksandrę,- studentki oraz parę dwóch lesbijek, które swój związek ujawniły przed rodziną.Wielu wzruszy z pewnością też historia Kuby. Jego partner zmarł i od tego momentu Jakub musi borykać się z homofobią w swoim życiu.

Wszystkie historie obrazują zmiany zachodzące w obyczajowości Polaków. Nasz stosunek do mniejszości seksualnych ulega zmianie.  Stajemy się coraz bardziej otwartym i tolerancyjnym narodem. Oczywiście nie zabraknie tutaj przykładów braku tolerancji oraz dyskryminacji osób homoseksualnych. Film ukazuje jak ważne jest dążenie do własnego szczęścia, nawet pomimo licznych przeciwności.

Film możecie obejrzeć jeszcze przez dwa dni za darmo tutaj.