Córki byłego wiceprezydenta USA nie mogą dojść do porozumienia. Jedna z nich jest lesbijką

Dick Cheney wraz ze swoimi córkami, Mary Cheney po lewej i Liz z Republikańskiej Parii Narodowej. Zdjęcie z 2000 roku
Dick Cheney wraz ze swoimi córkami, Mary Cheney po lewej i Liz z Republikańskiej Parii Narodowej. Zdjęcie z 2000 roku

Dwie córki wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, Dicka Cheneya nie mogą dojść do porozumienia. Spierają się publicznie o prawa homoseksualistów. 

Liz, starsza córka wiceprezydenta Dicka Cheneya stara się o nominację partii republikańskiej w wyborach do senatu w bardzo konserwatywnym stanie Wyoming.

Poparcie przez nią małżeństw homoseksualnych leżałoby w dobrym tonie w stosunku do siostry, która jest homoseksualna, jednakże przekreśliło by to szansę na zwycięstwo. Dlatego też w ostatnim wywiadzie dla FOX NEWS zdecydowanie sprzeciwiła się tego typu związkom.

– Wierzę w tradycyjną definicję małżeństwa. Kocham swoją siostrę Mary i naszą rodzinę, ale w tej sprawie się nie zgadzamy – przyznała.

Mary Cheney, Heather Poe

Mary Cheney szybko wypowiedziała się w tej sprawie. Młodsza córka wiceprezydenta USA napisała na jednym z portali społecznościowych, że chodzi o coś więcej niż zwykłą różnicę poglądów.

„Po prostu nie masz racji. Jesteś po niewłaściwej stronie historii” – powiedziała młodsza siostra, która w zeszłym roku poślubiła swoją partnerkę Heather Poe w stanie Maryland. W tym momencie obie kobiety żyją spełnione, wychowując dwójkę swoich dzieci.

Media donoszą, że Mary i Liz Cheney nie rozmawiają w ogóle ze sobą od kilku miesięcy. Dick Cheney popiera małżeństwa homoseksualne mimo, iż jest konserwatystą.