Czy zdeklarowany gej Elton John spotka się z Putinem i omówi ważne kwestie?

Elton John (fot. Wikipedia, Richard Mushet, lic CC)Brytyjski gwiazdor Elton John (który ogromną popularność zdobył dzięki piosence Imagine) wyraził chęć do spotkania z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem, aby porozmawiać z nim na temat sytuacji osób LGBT w Rosji.

W niedzielę prezydent Rosji powiedział dziennikarzom, że jest wielkim fanem piosenkarza Eltona Johna, co miało potwierdzić, jego tolerancję do mniejszości seksualnych i zapobiec ewentualnym bojkotom zimowej olimpiady, która odbędzie się już w tym roku w Soczi.

Na nic się to nie zdało, gdyż zapewnił również zagranicznych gejów, że nie mają się czego obawiać przyjeżdżając do Soczi, „byle tylko zostawili w spokoju rosyjskie dzieci w spokoju”.

Elton John wytyka Putinowi, że irracjonalnie dokonuje krzywdzącej generalizacji i wrzuca do jednego worka homoseksualistów i pedofilów. Piosenkarz postanowił zmierzyć się z Putinem w twarzą w twarz. Jest gotów przedstawić prezydentowi historie drastycznych prześladowań gejów i lesbijek, jakie usłyszał podczas grudniowych występów w Moskwie.

Rosja chce karać za homoseksualizm.

Rosja: Pierwsza ofiara antygejowskiego prawa.