Diana Nyad przepłynęła odcinek z Kuby na Florydę

Diana Nyad przed i po wypłynięciu
Diana Nyad przed i po wypłynięciu

64 letnia lesbijka Diana Nyad przepłynęła około 160 km z Kuby na Florydę bez klatki zabezpieczającej przed rekinami. Tego jeszcze nikt nie dokonał, ale jej się udało!

Po raz pierwszy przepłynęła w 1975 roku 28 mil na Manhattanie w osiem godzin. Rok temu Amerykanka została poważnie poparzona przez meduzy po pokonaniu 96 km i musiała poddać się leczeniu.

Po przepłynięciu do Key West powitano Dianę flagami tęczowymi. Jest to dobry przykład dla nastolatków, którzy mają problem z akceptacją i prześladowaniem. Nie można się poddawać i trzeba walczyć dalej!

„Myślę, że jestem homoseksualna od „dnia numer jeden”, ale odkryłam to dopiero w wieku 21 lat. Kumpelka zabrała mnie na imprezę urodzinową jej znajomej. Nie powiedziała, że będzie tam mnóstwo lesbijek. Imprezę zakończyłam tak, że wylądowałem uprawiając seks z trzema dziewczynami! A wcześniej nawet się nad homoseksualizmem nie zastanawiałem, wiedziałam tylko, że faceci absolutnie mnie nie kręcą” – opowiadała w jednym z wywiadów w zeszłym roku. (Replika)