„Dom Chłopców” to pozycja obowiązkowa do obejrzenia!

Kadr z filmu Dom Chłopców 8Na dzisiejszy, niedzielny wieczór chcielibyśmy zaproponować Wam obejrzenie filmu „Dom Chłopców”, którego reżyserem jest Jean-Claude Schlim.

Kiedy zacząłem oglądać ten film spodziewałem się czegoś zupełnie przeciętnego, tandetnego ale tak na szczęście nie było. Film pozytywnie mnie zaskoczył. Zapewnił ogromną dawkę wzruszeń, a na końcu i łez. Film może i nie jest idealnie zrobiony, ale spełnił moje oczekiwania.

Kilka słów o filmie

„Dom chłopców” jest emocjonalną opowieścią o buncie młodości, brutalnych doświadczeniach życia. Do filmu znakomitą muzykę wykonał Dangerous Muse, a kreację Udo Kiera. Akcja zaczyna się 1984 roku, kiedy 18-letni Frank ucieka z domu i wyjeżdża do Amsterdamu, gdzie zatrudnia się w klubie ze striptizem. Można byłoby rzec, że trafia na niekończącą się imprezę z doskonałą muzyką, dużą ilością alkoholu, namiętnego tańca i seksu. W Domu chłopców poznaje przyjaciół. Jednym z nich jest Angelo, który stara się odłożyć pieniądze na operację zmiany płci, drugi to przystojny graficiarz. Wśród nich jest również właściciel klubu Madame oraz Frank, dla którego kompletnie traci głowę. Tymczasem do Europy dociera nieznana wcześniej choroba – AIDS.Kadr z filmu Dom Chłopców 16

– Dom chłopców z pewnością jest filmem tragicznym. Ja jednak odbieram go jako napawającą optymizmem, ubarwioną muzyką, komedię, z kolorowymi, zabawnymi i silnymi postaciami, opartą na dramatycznej historii o miłości. – opowiada reżyser.

Producent zapewnia, że jest to prawdziwa historia miłosna z lat 80-tych, kiedy panowała jeszcze ekstrawagancja w modzie, muzyka powalała z nóg, a clubbing był nowym sposobem na życie.

„Te stylowe czasy stanowią tło poruszającego romansu między dwojgiem młodych mężczyzn. Mówi, się, że miłości wymaga cierpienia. Początek epidemii AIDS kończy kolorowe lata 80-te i staje się tragedią dla milionów ludzi na świecie.  Tragedia i potęga miłości!” – czytamy w oświadczeniu producenta.

Film możecie obejrzeć na OutFilm.pl do czego naprawdę zachęcamy!

Kadr z filmu Dom Chłopców 6 Kadr z filmu Dom Chłopców 10 Kadr z filmu Dom Chłopców 11 Kadr z filmu Dom Chłopców 12 Kadr z filmu Dom Chłopców 5