Dominikański ksiądz oskarżony o pedofilię.

3c42e852-2163-11e3-8cfb-0025b511226eSkandal pedofilski wśród księży na Dominikanie, w który zamieszany jest także polski nuncjusz, abp Józef Wesołowski, zatacza coraz szersze kręgi. Kolejnym oskarżonym w sprawie jest ojciec Javier Reyes, który ma stanąć przed sądem za seksualne wykorzystanie 15-latka. – czytam w TVN24.

Javier Reyes, ojciec z prowincji Altagracia został zawieszony przez biskupa z powodu oskarżeń o pedofilię i umieszczony w zamkniętym ośrodku San Pedro de Macoris. Wątek Reyesa prawdopodobnie jest połączony ze skandalem pedofilskim, w który zamieszany jest również abp. Józef Wesołowski, nuncjusz apostolski, zwolniony ze stanowiska w tym roku. Sprawę polskiego księdza prowadzi Kongregacja Nauki Wiary w Watykanie.

Ksiądz Reyes jest podejrzany o próbę napaści na 15-latka. Miał on rzekomo dotykać jego genitaliów. Chłopiec zgłosić się na policję, po czym ta – zatrzymała księdza.

Władze kościelne twierdzą jednomyślnie, że ta sprawa to największy skandal w kraju. Innym oskarżonym o pedofilię księdzem jest Polak, ks. Wojciech Gil, który również został zawieszony i usłyszał zarzuty. Obecnie nie wiadomo gdzie jest i przez sąd Santiago uznany został za zbiega.

Źródło: TVN24