Dwóch gejów z Scarborough prowadzi nową kampanie przeciwko homofobicznym zastraszaniu w szkołach.

Fixers
Fixers

Fixer, tak nazywa się kampania stworzona przez dwóch młodych gejów – Millie Allean i Nathana Jarvis. Wspierają oni młodych ludzi LGBT od 16 do 25 lat. Pomagają im rozwiązywać ważne dla nich problemy a także kręcą film o nadużyciach w szkołach, który później planują puszczać młodzieży.

„Kiedy ujawniłem się, że jestem gejem, byłem jeszcze nastolatkiem. To nie był łatwy dla mnie czas” – mówi Millie.

„Ludzie mnie wyzywali, zastraszali, lecz mimo tego postanowiłem się otworzyć i rozmawiać o mojej seksualności. Czułem  jakby ciężar został zdjęty z moich ramion. Zauważyłem wtedy, że nie dostałem żadnej pomocy, wsparcia, które mogło by mnie podtrzymać na duchu. I to właśnie dlatego stworzyliśmy razem kampanie Fixer. Chcemy to zmienić.”

Raport o kampanii Millie i Nathana pojawi się w czwartek 8 sierpnia o godzinie 18 w ITV Yorkshire.

Nathan wie, jak to być ofiarą homofobicznej przemocy.

„Byłem wyzywany jeszcze przed tym jak wiedziałem, że jestem gejem. To były głównie wyzwiska od kilkunastu osób. Kiedyś jeden mnie uderzył.”

Millie również nie miał łatwo w szkole. Doświadczył podobnych sytuacji co Nathan.

„W wieku 13 lat inni chłopacy kierowali w moim kierunku straszne wyzwiska. Bardzo bolesne dla mnie. To właśnie spowodowało, że teraz mam zaniżoną pewność siebie.”

Millie i Nathan robią bardzo „szczery i uczciwy” film na temat złego traktowania w szkołach. Mają zamiar pokazać go w okolicy North Yorkshire.