Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, a brama biura posła Roberta Biedronia zniszczona!

Napis na bramie biura poselskiego posła Twojego Ruchu Roberta BiedroniaDzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólnego Narodów Zjednoczonych w 1950 roku.

Z okazji tego dnia swoją premierę miał spot, z którego dowiadujemy się, że w aż 76 krajach w dalszym ciągu bycie gejem czy lesbijką jest nielegalne. -ONZ przypomina też, że od lat 90. w wieli krajach nastąpiły pozytywne zmiany: ludzie LGBT mają ochronę przed dyskryminacją i mogą zawierać związki partnerskie lub małżeństwa jednopłciowe. – czytam na Queer.pl

Nie wszyscy jednak świętują ten dzień. W Gdyni zostało zdewastowane wejście do biura poselskiego posła Twojego Ruchu, Roberta Biedronia. O tym fakcie dowiadujemy się z jego Facebooka, na którym dołączył powyższe zdjęcie.

– Zniszczone wejście do mojego biura poselskiego w Gdyni. Nawet w tak szczególnym dniu. Dlatego dedykuję im słowa Nelsona Mandeli, którego dzisiaj żegnamy: „Wychodząc na wolność, wiedziałem, że gdybym nie zostawił za sobą uczucia gniewu, nienawiści i smutku, dalej pozostałbym więźniem.” – napisał Biedroń na swojej tablicy na Facebooku.