Edyta Górniak wspiera mniejszości seksualne! [FILM]

Edyta Górniak wspiera osoby LGBTEdyta Górniak jest polską piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów piosenek. Nie od dzisiaj wiadomo, że największa polska diva z dumą wspiera mniejszości seksualne angażując się w różne akcję.

W listopadzie ub.r. pisaliśmy o tym, że Edyta Górniak wraz z mieszkańcami stolicy naprawiała Tęczę na pl. Zbawiciela w Warszawie.

Dzisiaj trafiliśmy na dość ciekawy filmik wchodzący w skład Kampanii MTV – Będzie lepiej, w którym Edyta Górniak wspiera mniejszości seksualne, a także postanowiła opowiedzieć nam o swoim dzieciństwie. Filmik jest już dość stary, ale niesie ze sobą wiele ciepłych słów.

– Kocham ludzi. Dlaczego? Dlatego, że są różni. (…) Kiedy chodziłam do szkoły podstawowej byłam dyskryminowana za to, że jestem mieszanką. Za to, że moja mama kiedyś pokochała cygańskie serce. Nauczyciele mówili, że mam brudną skórę, że się nie domyłam – mówi Edyta Górniak.

– Czasami po koncertach przychodzą do mnie młodzi chłopcy. Mówią, że to był bardzo piękny i ważny dla nich koncert i że dzisiaj nie mają gdzie spać, bo rodzice wyrzucili ich z domu za to, że są gejami. Jak można odrzucić własne dziecko za to, że kocha mężczyznę a nie kobietę? – pyta Górniak.

Według statystyk w Polsce odbiera sobie życie aż 4000 osób rocznie przez to, że nie znajdują akceptacji wśród najbliższych osób.