Eurowizja 2015: Miły równościowy akcent na Eurowizji 2015 w Wiedniu!

Litewskie buziaki podczas Eurowizji 2015Wczoraj podczas półfinałów Eurowizji 2015 w Wiedniu, Litwa swoje show postanowiła urozmaicić pocałunkiem hetero oraz dwoma homo. Litwę podczas tegorocznej Eurowizji reprezentowała Monika Linkyte oraz Vaidas Baumila. Oboje pocałowali się na scenie podczas swojego występu. W tym samym momencie zrobili to dwaj tancerze i dwie tancerki.

Oczywiście nie mogło być inaczej i Litwa przeszła do wielkiego finału, który odbędzie się już w sobotę. Mamy nadzieję, że zobaczymy te pocałunki jeszcze raz. Podczas transmisji Eurowizji 2015 w wiedeńskiej Stadthalle nie trzeba było mieć specjalnego „gejdaru” [przyp. red. umiejętności do łatwego rozpoznawania osób homoseksualnych], ponieważ tęczowe flagi społeczności LGBT były obecne na każdym kroku.

Warto tutaj dodać, że podczas Eurowizji było więcej akcentów propagowania równości. Między innymi Bojana Stamenov z Serbii wykonała piosenkę o akceptacji równości. Nadav Guedj z Izraela wykonał według naszej redakcji oraz Repliki najbardziej „gejowski” występ do piosenki „Golden Boy”.

– Wiedeń żyje Eurowizją, a Eurowizja jest tęczowa. Conchita jest po prostu wszędzie, na ratuszu powiewają m.in. tęczowe flagi, w ‚strefie kibica’ nad głównym telebimem napis „Akceptacja jest córką wolności”, na miejskiej sygnalizacji świetlnej jednopłciowe pary… O trzymających się za ręce jednopłciowych parach – już nie symbolicznych, tylko realnych na ulicach – nie wspominając. – czytamy na stronie czasopisma Replika.

Na zakończenie chcielibyśmy złożyć gratulacje Monice Kuszyńskiej, która zakwalifikowała się do jutrzejszego finału. Będziemy trzymać kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *