Film Młodzi Pozytywni „Nieocenzurowane autentyczne historie, które na zawsze zmienią twoje zdanie o tym, co to oznacza być HIV+”

Młodzi Pozytywni film o młodych ludziach z HIV+Dzisiaj chcielibyśmy Wam polecić dokument „Młodzi Pozytywni”, który opowiada o młodych ludziach z HIV+, którzy godzą się ze swoją chorobą i chcą nadal godnie żyć. Dzięki edukacji i nowym lekom starają się wymazać piętno i strach przed AIDS.

Opis filmu

Pierwsze przypadki zakażenia HIV odnotowano w 1981 roku. Od tego czasu wirus ten wywołał największą na świecie pandemię. Na początku mylnie określany jako „gejowska plaga”, HIV zaraził ponad 41 milionów ludzi na całym świecie bez względu na ich płeć, orientację czy status społeczny.

Obecnie, po 30 latach, lekarstwo na AIDS nadal nie zostało odkryte. Natomiast dzięki badaniom nad HIV i nowym lekom możliwe jest znaczące ograniczenie skutków zakażenia i ryzyka transmisji. Niestety z powodu braku edukacji i niskiej świadomości tych osiągnięć, mężczyźni i kobiety HIV+ w dalszym ciągu czują się stygmatyzowani, co jest konsekwencją paniki przed AIDS, jaka miała miejsce w latach 80-ych.

Film „Młodzi pozytywni” próbuje pokazać, jak wygląda życie ludzi HIV+ dzisiaj. Osoby, które zgodziły się wystąpić przed kamerą, bez żadnej cenzury opowiadają o swojej codzienności: o szoku związanym z diagnozą, o randkach z innymi zarażonymi lub zdrowymi, o tym, jak to naprawdę jest z dostępnymi lekarstwami.

Moja opinia

Brakowało mi takiej produkcji. Bardzo fajny dobór osób HIV+. Pozytywną częścią dokumentu jest pokazanie, że problem HIV dotyczy bardzo wielu, bardzo różnych ludzi, kobiet i mężczyzn, młodych i starych, homo i hetero. Zabrakło mi jednak trochę „suchych” faktów.

Film do obejrzenia w serwisie Outfilm.pl.

Młodzi Pozytywni film o młodych ludziach z HIV+