Firmy z Wall Street chcą zatrudniać gejów a nie osoby heteroseksualne.

Wall StreetW dzisiejszym świecie liczy się przede wszystkim różnorodność. Osoby związane z mediami już dawno mówiły: „Wyróżnij się, lub zgiń”. Dlatego też, w ogóle nie powinno dziwić, że firmy finansowe z Wall Street wolą zatrudniać gejów.

Ulica Wall Street skupia przede wszystkim główne instytucje finansowe USA, które postanowiły zerwać z konserwatywną tradycją. Największe firmy z tej ulicy kuszą gejów, lesbijki, biseksualistów czy inne osoby z nieokreśloną płcią dobrą posadą.

Początkowo ulica była postrzegana jako bardzo męska i sztywna. Głównym problemem było to, że nie było osób chętnych do zmiany dawnych zwyczajów.

Zupełnie nie tak dawno Senat przegłosował ustawę zakazującą zwalniania osób z pracy ze względu na orientację seksualną. Teraz musi ona przejść Izbę Reprezentantów, gdzie dominują republikanie, a jej przewodniczący John Boehner z Ohio wyraził swój sprzeciw. – czytam w ekonomia.rp.pl.

Lloyd Blankfein uważa, że równe prawa dla ludzi LGBT to nie tylko kwestia praw obywatelskich, ale także zagadnienie biznesowe.

Według Boba Witeck’a, założyciela Witeck Communications, firmy finansowe, które zatrudniają osoby LGBT, mogą dotrzeć do większej liczby osób.