Gej, weteran wojny zraniony w Iraku został wygwizdany przez antygejowskich demonstrantów.

Eric Alva jest homoseksualnym weteranem, który podczas wojny w Iraku został ranny i stracił nogę. Został wygwizdany przez osoby uczestniczące w demonstracji antygejowskiej w San Antonio (Teksas).

Alva zeznawał w sprawie nowego prawa antydyskryminacyjnego, dzięki któremu orientacja seksualna, tożsamość płciową oraz status weterana wojennego zostałyby objęte ochroną. Jednak kiedy tylko wyszedł z sądu został zwyzywany przez demonstrantów protestujących przeciw ustawie.

„Nigdy nie widziałem miasta tak podzielonego i pełnego nienawiści. Cała ludzkość powinna się wstydzić. Kiedy przemawiałem nawet niektóre grupy religijne wyzywały mnie. Taki brak szacunku kiedy głoszą słowo boże.” – mówi Alva.

Na swoim profilu umieścił poniższe zdjęcie:

San Antonio -ofiarujmy mu szacunek, na który zasługuje.
San Antonio -ofiarujmy mu szacunek, na który zasługuje.

Eric Alva, pierwszy kontuzjowany weteran piechoty morskiej i rdzenny obywatel San Antonio powiedział to po tym jak został zwyzywany podczas wygłaszania mowy popierającej prawo miejskie mające wziąć pod ochronę osoby dyskryminowane na podstawie orientacji seksualnej oraz tożsamości i ekspresji płciowej.

„Do wszystkich was, którzy głosicie słowo boże, wstydźcie się, gdyż Bóg mnie kocha, tak jak podczas tych dni, kiedy leżałem krwawiąc na piaskach Iraku i dlatego mnie uratował!” -Amerykański Bohater

Według San Antonio Express New około 300 antygejowskich demonstrantów zjawiło się pod ratuszem. Pastor Charles Flowers ma wielką nadzieje, że zwycięży królestwo boże i członkowie Rady Miasta zagłosują „nie” dla tej ustawy. Ostateczne głosowanie odbędzie się już  jutro 5 września 2013 roku.

Źródło: gejowo.pl, Pink News