Geje celem ataku nienawiści. Sprawą zajmie się teraz FBI.

Akt wandalizmu domu pary gejów uchwycony przez kamery
Akt wandalizmu domu pary gejów uchwycony przez kamery

Kamery przemysłowe uchwyciły człowieka, który niszczy dom pary gejów w nocy z piątku na sobotę. Film ukazuje człowieka, który wychodzi z pojazdu, zabiera ze sobą drabinę i przy jej użyciu usuwa flagę gejowską z domu mężczyzn. Następnie zaczyna dewastować dom przy użyciu farby.

„To była specjalna flaga, którą chcieliśmy mieć podczas naszego ślubu w Nowym Jorku.” – powiedział John Hill. Para obudziła się w sobotę i po wyjściu przed dom ujrzała nie tylko brak flagi, ale również okrutne napisy na ich domu.


„Czułem się naprawdę poniżony”. Powiedział Hill, który jest lokalnym działaczem na rzecz społeczności LGBT i do niedawna był przewodniczącym Forum na rzecz równości.

„Uważam, że to jest po prostu szalone, że ludzie mają tyle nienawiści w sobie” – powiedział jego partner John Weimer. „Jestem po prostu normalnym człowiekiem i chce żyć jak normalny człowiek” – dodaje.

Para nie spodziewała się, że ktoś może być tak nieobliczalny, że do popełnienia przestępstwa się tak dokładnie przygotuje. On miał przecież drabinę, farbę, pędzle. To był ewidentnie zamierzony akt wandalizmu. „Można było się spodziewać, że zrobi to jakiś pijany idiota, ale to zrobił trzeźwy człowiek. Z premedytacją” powiedział Weimer.

Mężczyźni chcą mówić o tym co im się przytrafiło, by ludzie zobaczyli ile nienawiści panuje w stanie Louisiana. To jest nadal wrogo nastawione społeczeństwo do mniejszości seksualnych.