George Bush na ślubie przyjaciółek lesbijek!

George Bush świadkiem na ślubie lesbijek
George Bush świadkiem na ślubie lesbijek

Bardzo ważnym Republikaninem, który zaczął działać na rzecz małżeństw jednopłciowych jest były prezydent George Bush senior. Był oficjalnym świadkiem na weselu. W stanie Maine odbył się ślub pary lesbijek Bonnie Clement i Helen Thorgalsen, współwłaścicielki sklepu Kennebunk.

Thorgalsen umieściła w Internecie fotografię, jak Bush senior podpisuje komplet dokumentów zezwalających na ślub. Doradca Busha seniora, Jim McGrath potwierdził jego obecność razem z żoną Barbarą na ślubie.

Były prezydent USA George Bush Senior wraz z żoną Barbarą zostali świadkami na ślubie swoich wieloletnich przyjaciółek. Uroczystość odbyła się w stanie Maine, gdzie małżeństwa jednopłciowe zalegalizowano w grudniu zeszłego roku. Dziennikarze próbowali namówić młodą parę na komentarz, jednak kobiety wyjechały w podróż ślubną po Europie. Na Facebooku jednej z nich pojawił się jedynie link do artykułu opisującego wydarzenie, podpisany „How cool is this?”.

W czasie prezydentury Busha Seniora małżeństwa jednopłciowe nie były tematem debaty publicznej. Jego syn, George W. Bush, sprzeciwiał się ich legalizacji. Co ciekawe, zarówno jego żona Laura, jak i wiceprezydent w jego gabinecie Dick Cheney popierają równość małżeńską. Za prawnym wsparciem dla „nietradycyjnych związków” opowiada się także brat byłego prezydenta, Jeb Bush.

Źródło: The Washington Post, Replika