George Harris wziął ślub ze swoim partnerem, z którym jest od 53 lat

George Harris i Jack Evans wzieli ślub po 53 latach bycia razem80-letni George Harris (po lewej) i 84-letni Jack Evans trzymali się za ręce kiedy pobierali się w sobotę. Ksiądz Bill McElvaney (który siedzi) odprawił ceremonię, mimo, że jest to niezgodne z regułami kościoła.

– Jack i Evans zaoferowali naszemu kościołowi dar, który jest jednocześnie wyzwaniem – by nasz kościół był kościołem wszystkich kochających się par – mówił wielebny McElvaney.

Para mężczyzn jest ze sobą od blisko 53 lat. Trzymali się za ręce, kiedy szli do ołtarza w Hills Christian Church w północno-zachodnim Dallas. Ceremonia była prowadzona przez wielebnego Billa McElvaneya – emerytowanego pastora z Northaven United Methodist Church.

Bill McElvaney odprawił ceremonię niezgodnie z regułami kościoła. The United Methodist Church oficjalnie mówi, że homoseksualizm jest „niezgodny z nauką chrześcijańską”. – Nie chcę przesądzać, co kościół zrobi w moim przypadku – powiedział pastor.

Ślub Jacka i George’a odbył się 3 dni po tym, jak stanowy sędzia w Teksasie uznał zakaz małżeństw homoseksualnych za niezgodny ze stanową konstytucją. Ślub jednak nie ma mocy prawnej, bo władze natychmiast wstrzymały wykonalność wyroku sędziego, by mieć czas na złożenie odwołania.