George Harris wziął ślub ze swoim partnerem, z którym jest od 53 lat

George Harris i Jack Evans wzieli ślub po 53 latach bycia razem80-letni George Harris (po lewej) i 84-letni Jack Evans trzymali się za ręce kiedy pobierali się w sobotę. Ksiądz Bill McElvaney (który siedzi) odprawił ceremonię, mimo, że jest to niezgodne z regułami kościoła.

– Jack i Evans zaoferowali naszemu kościołowi dar, który jest jednocześnie wyzwaniem – by nasz kościół był kościołem wszystkich kochających się par – mówił wielebny McElvaney.

Para mężczyzn jest ze sobą od blisko 53 lat. Trzymali się za ręce, kiedy szli do ołtarza w Hills Christian Church w północno-zachodnim Dallas. Ceremonia była prowadzona przez wielebnego Billa McElvaneya – emerytowanego pastora z Northaven United Methodist Church.

Bill McElvaney odprawił ceremonię niezgodnie z regułami kościoła. The United Methodist Church oficjalnie mówi, że homoseksualizm jest „niezgodny z nauką chrześcijańską”. – Nie chcę przesądzać, co kościół zrobi w moim przypadku – powiedział pastor.

Ślub Jacka i George’a odbył się 3 dni po tym, jak stanowy sędzia w Teksasie uznał zakaz małżeństw homoseksualnych za niezgodny ze stanową konstytucją. Ślub jednak nie ma mocy prawnej, bo władze natychmiast wstrzymały wykonalność wyroku sędziego, by mieć czas na złożenie odwołania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *