GLAM CUP 2014 już jutro w Krakowie.

KKS KRAKERSY GLAM CAPJuż jutro w Krakowie odbędzie się druga edycja międzynarodowego turnieju siatkówki LGBTQ. Glam Cup ponownie został objęty honorowym patronatem prezydenta miasta Krakowa, oraz po raz pierwszy patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

Glam Cup organizowany jest przez Krakowski Klub Sportowy „Krakersy” i jest to dotychczas największe sportowe wydarzenie LGBT które ma miejsce w Polsce.

W ubiegłym roku pisaliśmy o pierwszej edycji Glam Cup, które okazało się wielkim sukcesem. Zarówno pod względem frekwencyjnym i organizacyjnym. – W tym roku na pewno jest łatwiej, ponieważ mamy sprawdzony schemat działania. Wszystko jest pod kontrolą! – mówi portalowi Queer.pl  Rostek z Krakowskiego Klubu Sportowego Krakersy, organizatora turnieju.

W tym roku w turnieju zapisanych jest aż 41 drużyn (297 siatkarzy i siatkarek przede wszystkim z Polski). Są też reprezentanci z Wysp Brytyjskich oraz Hiszpanii. – Nie będzie w tym roku drużyn z Rosji, ale to dlatego, że pod koniec lutego sami organizują duże wydarzenie – mówi Rostek.

Cały program GLAM Cup 2014 możecie przeczytać na stronie KKS KRAKERSY.