Gorąca antiputinowska demonstracja przypięczętowana pocałunkami par jednopłciowych

dwóch mężczyzn całujacych sie na proteścieW Madrycie naprzeciwko ambasady rosyjskiej odbyła się demonstracja w której grupa gejów oraz lesbijek zaprotestowała przeciwko rosyjskiemu antygejowskiemu prawu i gdzie uczestnicy namiętnie się całowali.
Geje protestowali domagając się umorzenia Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które mają się odbyć w największym kurorcie letnim Soczi w Rosji, w 2014 roku.

Demonstranci w maskach, które przedstawiają prezydenta Rosji, Władimira Putina protestowali przeciwko homofobii i represji gejów w Rosji. Pokazywano dłonie pomalowane czerwona farbą, które miały oznaczać krew na rękach Putina. Protestujący skandowali z , już kultowym, wizerunkiem prezydenta Rosji w makijażu, inni natomiast dumnie prezentowali transparenty gdzie można było przeczytać takie hasła jak: ”NIE”, ” Sprawiedliwość” czy ” STOP HOMOFOBII” oraz ”Homofobia jest Machismo * ”
Dla wielu grafików antygejowska ustawa stała się inspiracją.

* Machismo ( z jęz.hiszpańskiego) oznacza bardzo dominującą postawę, gdzie np.:w związkach heteroseksualnych kobieta podporządkowuje się całkowicie mężczyźnie, który w ten sposób potwierdza swoje poczucie męskiej wartości.

Źródło : http://www.advocate.com/society/activism/2013/08/23/photos-spain-puckers-putin?page=0,0

kolejni mężczyźni całujacy się na proteścieprotestanci prezentujący hasła protestacyjneinspiracje grafików  następni mężczyzni całujacych sie na proteścieProtestanci w maskach

kultowy wizerunek prezydenta Rosji