Grenlandia zatwierdziła wczoraj małżeństwa jednopłciowe!

Grenlandia legalizuje małżeństwa jednopłcioweNawet w tak zimnym kraju, który należy do Danii małżeństwa osób homoseksualnych zostały zatwierdzone. Parlament Grenlandii jednomyślnie przegłosował i przyjął ustawę legalizującą małżeństwa jednopłciowe i adopcję dzieci przez pary homoseksualne. 

W 2010 roku W Grenlandii odbyła się pierwsza gejowska parada, a już 5 lat później (26.05.2015) wchodzi ustawa legalizująca małżeństwa osób tej samej płci.

Grenlandia jest autonomicznym regionem Królestwa Danii. Liczy w tym momencie około 57 tysięcy mieszkańców. Dzięki swojej bliskiej relacji z Danią (która jest pionierem rejestracji związków osób homoseksualnych), Grenlandia była faktycznie czwartym krajem na świecie, który uchwalił związki partnerskie w 1996 roku. Wiele osób leci do Danii żeby zawrzeć związek małżeński i przenosi się na Grenlandię.

Wiele osób mieszkających w Danii była zamknięta w sobie, cierpiała na brak akceptacji siebie. W tym momencie widzimy światełko w tunelu na stworzenie lepszej przyszłości dla osób LGBT w tym kraju.

Chcielibyśmy w tym miejscu przypomnieć, że osoby jednopłciowe mają prawo do zawarcia związku małżeńskiego w 21 krajach na pięciu kontynentach: Holandia, Belgia, Hiszpania, Kanada, RPA, Norwegia, Szwecja , Portugalia, Islandia, Argentyna, Dania, Francja, Brazylia, Urugwaj, Nowa Zelandia, Wielka Brytania, Luksemburg, Finlandia i Irlandia, dodatkowo Meksyk i Stany Zjednoczone, które mają część stanów. W Słowenii, Parlament przyjął ustawę małżeństwa jednopłciowe w marcu 2015 roku i będzie nie długo na biurku prezydenta do podpisu.