Historia homofoba zaatakowanego własnymi uprzedzeniami.

homofobiaszkodzi.plWłaśnie odbyła się premiera klipu niezależnej grupy artystycznej La Camera Independent pt. „Homofobia szkodzi tobie i osobom w twoim otoczeniu” . Głównymi bohaterami nie są lesbijki ani geje. W klipie ukazano homofoba, który przez własną niechęć do ludzi o innej orientacji zachowuje się destrukcyjnie.

Bohater filmu to zwykły człowiek, który miał rodzinę, dobrą posadę w pracy z widokami na awans. Jednak jedno spotkanie w sprawach biznesowych gdzie uczestniczy również para gejów wpływa na to, że główny bohater wpada w sidła własnych uprzedzeń. We wszystkich wydarzeniach z życia czy ludziach napotkanych na swojej drodze widzi przejawy homoseksualnych skłonności. W jego wyobraźni szaleją obrazy gdzie lesbijka uwodzi jego żonę, dziecko rysuje mu laurkę z tęczą, zaś recepcjonista okazuje się być transseksualistą. Za wszelką cenę chce się ratować ucieczką.

Autorzy klipu przedstawiając homofobię z punktu widzenia samego homofoba, zwracają uwagę iż należałoby się „pochylić się” nad osobami, które cechuje postawa  homofobiczną. Komentują to, twierdząc:  „Pozwala to zdemaskować irracjonalne źródła postawy, która w polskiej opinii publicznej funkcjonuje jako pogląd uzasadniany ‚naukowo’, ideowo, a nawet religijnie – samozwańczy specjaliści przedstawiają „dowody” na „uleczalność homoseksualizmu”, politycy przekonują nas, że homoseksualizm zagraża narodowej tożsamości, księża powołują się na „słowo Boże”

źródło: http://gay.pl/tekst.php?id=16306