Holyfield krytykowany za wypowiedzi o homoseksualistach

Evander Holyfield (Fot. ENRIQUE MARCARIAN REUTERS)W programie „Big Brother Celebrity” zawrzało. Na byłego czterokrotnego mistrza świata wagi ciężkiej – Evandera Holyfielda spadła fala krytyki, kiedy w telewizyjnym show wyraźnie dał do zrozumienia, że, według niego, osoby o odmiennej orientacji seksualnej są chore psychicznie i powinny poddać się terapii.

Uczestnik zdecydował się na wzięcie udziału w programie, aby poprawić swoją sytuację materialną, która, przez płacone przez niego alimenty, nie jest aktualnie najlepsza. Podczas rozmowy z współuczestniczką programu, Holyfield, zapytany, czy jakiś pięściarz przyznał się kiedykolwiek publicznie do homoseksualizmu, zdecydowanie zaprzeczył, dodając przy tym, że odmienna orientacja seksualna nie jest naturalnym stanem rzeczy i powinno się ją leczyć.

Rozmówczyni byłego pięściarza stwierdziła jednak, że homoseksualizm musi być przecież czymś nabytym – niektórzy po prostu się z tym rodzą. To jednak także nie uszło uwadze Holyfielda. Na wypowiedź koleżanki również znalazł stosowny kontrargument:

 – Jeśli rodzisz się z wykręconą nogą – co robisz? Idziesz do lekarza i ją naprawiasz – stwierdził bokser.

Kontrowersyjne wypowiedzi Holyfielda wzbudziły dezaprobatę wśród widzów programu. Fani show domagają się nawet usunięcia go z „Big Brother Celebrity”. Uczestnik został wezwany do pokoju zwierzeń i skarcony za swoje zachowanie. Ostatecznie bokser zadeklarował, że dostosuje się do zasad panujących w programie, w tym do nieobrażania osób o odmiennej orientacji seksualnej.