Homofoby wstrząśnięci, Episkopat również. Papież Franciszek tłumaczy.

Papież Franciszek
Papież Franciszek

„Prawica tłumaczy, że papież nie powiedział tego, co powiedział o gejach, choć każdy może sobie w internecie przeczytać i wysłuchać jego konferencji prasowej. Tego się nie da wymazać, choćby rzecznik Episkopatu przekładał słowa papieża na łatwiejsze do zrozumienia przez homofobów.” – piszę Monika Olejnik w Gazecie Wyborczej.

Papież Franciszek powiedział: „Jeśli ktoś jest homoseksualistą, poszukuje Boga oraz ma dobrą wolę, to kimże ja jestem, by go osądzać?” i to właśnie do tych słów odnosi się Olejnik. Przypuszcza, że ta wypowiedź wstrząsnęła polskim Episkopatem oraz homofobami.

„Z jednej strony pełno w nim wypowiedzi homofobicznych. Z drugiej – jeszcze niedawno w konferencji Episkopatu na temat pedofilii uczestniczył bez żenady abp Juliusz Paetz. Może warto przypomnieć, że to właśnie arcybiskup, popijając wino Wzgórze Papieskie, gładził kleryków po genitaliach i pośladkach. I to nie był koniec. Ta historia niewiele zmieniła w życiu hierarchy. Stracił stanowisko metropolity poznańskiego, ale biskupem seniorem pozostał. Co sobie myśleli młodzi chłopcy molestowani przez hierarchę, widząc go siedzącego w pierwszym rzędzie podczas w mszy, kiedy Polska gościła papieża Benedykta XVI?” – piszę Monika.

W dalszej części piszę, że  „Radio Maryja sączy jad, nienawiść. Jego ikoną jest posłanka Pawłowicz, która pozwala sobie na kpienie z Biedronia, mówiąc do słuchaczy szacownej rozgłośni: – I pytam go, czy on chłop, czy baba, a on sam nie wie. Homoseksualistów trzeba leczyć.”.

Papież Franciszek planuję wizytę w Polsce w 2016 roku, lecz jeżeli do tego czasu nic się nie zmieni może nie mieć ciepłego przyjęcia przez Polskich hierarchów. „Kościół udaje, że nie ma księży pedofilów, nie chce na siebie brać odpowiedzialności i swoim wybacza wszystko.” – dodaje na zakończenie Olejnik.

Źródło: Gazeta Wyborcza