Homofobia skłania do samobójstwa

ItalyW stolicy Włoch, Rzymie młody 14 – letni homoseksualista  popełnił samobójstwo. Powodem jego targnięcia się na własne życie był brak akceptacji w rodzinie oraz agresywne zachowania w stosunku do niego na tle jego orientacji seksualnej.

Nastolatek zostawił rodzinie dwie wiadomości, jedną w formie elektronicznej a drugą w formie papierowej, gdzie napisał : „Jestem homoseksualistą, nikt nie rozumie mojej tragedii, nie wiem jak zdobyć akceptację swojej rodziny.” Chłopak okaleczył się, robiąc sobie nacięcia na ramionach i pachwinach a następnie skoczył z okna.

W toku postępowania policyjnego zabezpieczono telefon komórkowy, gdzie policjanci znaleźli wiadomości tekstowe, z których wynikało, że młody homoseksualista był ofiarą przemocy psychicznej. Znajomi chłopaka nie mieli pojęcia co dzieje się w jego życiu i przez jakie cierpienia przechodził ten młody chłopak.

W ubiegłym roku inny młody homoseksualista, również nastolatek powiesił się również z powodu barku akceptacji otoczenia. We Włoszech wciąż są luki w systemie prawnym, przez to cierpią członkowie społeczności LGBT, ponieważ nie są chronieni przed dyskryminacją i wrogością społeczeństwa.

We Włoszech nie są prawnie akceptowane małżeństwa jednopłciowe a pary tej samej płci nie mają prawa do adopcji.Identyfikacja płciowa również nie jest osobną kategorią w prawie antydyskryminacyjnym.Według brytyjskiego dziennika „The Independent” Włosi to najbardziej homofobiczne społeczeństwo zachodniej Europy.

W ubiegłym miesiącu niższa izba parlamentu ogłosiła, że zacznie pracować nad ustawą, gdzie dyskryminacja na tle homofobicznym byłaby uznawana za przestępstwo.

źródło: http://gejowo.pl/index.php?pid=3&n_id=12153

1 Comment

  1. To, że nie mają prawa do adopcji to akurat nie jest koniec świata. Nie róbcie z tego nie wiadomo jak dużego problemu. Większość gejów nie zabiega o prawo do adopcji i nie chce mieć dzieci po prostu.

    Natomiast tam, gdzie urzędowo związki osób tej samej płci też jest duża homofobia – tylko, że jest ona ukryta. Wprowdzenie związków w system prawny nie spowoduje, że zniknie homofobia.

Comments are closed.