Homofobia w Afryce. Atak na działaczkę na rzecz społeczności LGBT w Ugandzie

Uganda LGBTHomofobia w Afryce jest bardzo powszechna i często inspirowana oraz promowana przez wysokiej rangi przywódców politycznych i religijnych, z których wielu uważa homoseksualizm za produkt ”nieafrykański” jako import z Zachodu.Homoseksualizm jest tam uznawany za przestępstwo.
Niedawno na ulicach Ugandy miał miejsce incydent ataku na lesbijkę, która wciąż leży w stanie śpiączki w szpitalu.

Zaatakowana lesbijka to Jennifer Ikanza, działaczka na rzecz społeczności LGBT w Ugandzie. Jest członkiem GEHO (Równość płci i Organizacja Zdrowia).
Jennifer otrzymała telefon od kobiety, która twierdziła, że jest lesbijką i chce się z nią spotkać. Kiedy kobieta wyszła na spotkanie została brutalnie zaatakowana na ulicy.
Trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Obecnie z powodu niewydolności wielu narządów i wewnętrznego krwawienia jest stan jest krytyczny. Kobiet może umrzeć.Lekarze nie robią nic aby jej pomóc ponieważ Jennifer nie ma środków z których mogłoby być pokryte leczenie.
GEHO jest zszokowany postawą szpitala w którym przebywa działaczka i twierdzi, że pokryje wszelkie koszty za pobyt i leczenie kobiety skoro ona nie ma na to środków.

Według niepotwierdzonych plotek rozmowa telefoniczna była celowym działaniem i miała na celu wywabienie kobiety z domu.Jednak Frank Mugisha członek Sexual Minorities Uganda ( mniejszość seksualna w Ugandzie), powiedział, że atak na działaczkę był raczej przypadkiem aniżeli celowym atakiem.

źródło: http://www.gaystarnews.com/article/uganda-lesbian-attacked-mob-she-rushes-bi-woman%E2%80%99s-aid300813